Sağlık Adına Biber Hapı’ na Destek

Annelerin diyetteki başarısı iki kere kutlanmalı Tabii annesi Serap Altan da, üniversiteye hazırlık sürecindeki beslenme hurafelerine ve efsanelerine hiç prim vermeyerek oğluna sağlık adına çok ciddi anlamda destek oldu. Diyetin sürdürülebilirliği sizi mutlu etmesine bağlıdır! Çok genç olmasına karşın, Ünal’ın diyete başlamadan önce yaptırdığı sağlık tetkiklerinde epey ciddi sinyallerle karşılaşmıştık. Sınırda kan şekeri problemi vardır.

Biber hapı ile kısa sürede kilo verilmesi mümkündür. Fakat düzenli beslenmekte bu aşamada önemlidir. Kilo vermek aslında çok kolaydır. Toplumda zor olarak bilinen kilo verme biber hapı ile kolay bir yol almıştır.

Ben artık kilo veremem diyerek kilolarınızı kabullenmeyin, kırmızı biber hapı kullanın ve farkı kendiniz görün. Biber hapı sayesinde kilo veremem mümkün değil diyen kişiler şuan da incecik olmayı başardırlar. Sizlerde kullanarak bu başarıları gerçekleştirin.

Fazla protein tüketip hiç sebze yemediği için için folik asidi çok düşük seyrediyordu. Çinkosu düşüktü. B12 eksikliği vardı. Özellikle üniversiteye hazırlık sürecinde bu eksikliğin hemen takviye edilmesi gerekiyordu.

İnsülin direnci ise ilaca başlanabilecek seviyelerdeydi ama doktorumuz danışanımızın genç olmasına da güvenerek, insülininin beslenmesindeki hatalardan ötürü bu kadar yüksek olduğu, beslenme programı boyunca kendisinin takip edilmesi gerektiği ve ilaca başlayıp başlamama konusunda kilo verme sürecine göre karar alınacağı yönünde görüş bildirdi. Sağlıklı bir biçimde zayıflamanın biber hapı ile gerçekleşeceğini doğruladı.

Biz de doktorumuzun bu görüşleri doğrultusunda ilerledik. Üniversiteye hazırlıkta vitamin mineral takviyelerinin önemi üniversite sınavlarına yorgun bir beden ve zihinle hazırlanmak gerçekten zordur ama ne yazık ki yorgunluğumuzun nedenlerini bedenimizdeki vitamin mineral eksikliklerinde aramak çoğu zaman aklımıza gelmez. Hangi vitamin mineral eksikliklerinin bedenimizde ve zihnimizde nelere yol açtığına bir bakalım mı?

Etiketler: , , ,

Yorum yapın