Sağlıklı Beden İmajı

İnsanların dış gSağlıklı beden imajıörüntüsü kadar iç durumuda önemlidir. Bir çok kişi sadece güzelleşmek için kilo vermek ister. Aslında bu yanlış bir düşüncedir. Zayıflamayı sağlığınız için denemelisiniz. Düzenli bir şekilde belsnemenize dikkat etmelisiniz. Öncelikle meksika biber kapsüllerini hayatınıza sokmalısınız.

Sonra düzenli beslenme ile sağlıklı zayıflamalısınız. Acı biber kapsülleri ile kısa sürede formunuza kavuşabilirsiniz. Bağırsakta aşırı bakteri üremesi. İnsan kolonunda çok miktarda bakteri yaşar. Bunların birçok önemli işlevi vardır. Kolondaki ve dışkıdaki bakteri miktarı gram başına on milyardır ki, bu da bedenimizde insan hücresinden çok sayıda mikrop hücresi barındırıyoruz demektir.

Spor ne kadar da zayıflamak için ön görülsede aslında zayıflamanın temel kaynağı sağlıklı bir diyettir. Aynı zamanda biber kapsüllerinin yardımıdır. Bağırsakta anormal bakteri üremesi perhizle, yeterince taze meyve ve sebze yiyerek bağırsak alışkanlıklarının düzgün olmasını sağlayarak, mümkünse antibiyotik almaktan kaçınarak ve bol taze yoğurt yiyerek tedavi edilir. Bu arada hastaya laktobasilli ilaçlar verilir.

Bakteri üremesi bağırsağın üst kesiminde olursa karın ağrıları, karın şişmesi ve gaza yol açar. Asit üretiminin azlığı ya da yokluğu ve kabızlığa yatkınlık hastalığın ncdenlerindcndir. Aşırı kandida üremesi. İngiltere’de insan dışkısı üzerinde yapılan incelemeler sonucunda, nüfusun % 4050’sindc Kandida albicans denen kandida üremesine yol açan asalak bir mantarın var olduğu anlaşılmıştır.

Bu mantarın kalın bağırsakta aşın miktarda çoğalmasının başlıca nedenleri antibiyotik kullanımı, sindirim işlemini engelleyen etkenler, arıtılmış karbonhidratların çok miktarda yenmesi, gebeliği önleyici haplar, östrojenler ve stcroidlerdir. Hastaya yüksek dozda nistatin (nystatin) gibi mantar üremesine karşı ilaçların verilmesi yararlı olabilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın