Sağlıklı Beslenme ve Diyet

sağlıklı beslenmeSağlıksız ve şok diyetler uygulayarak zayıflayanlar kendilerine zarar gelebileceğinin farkında bile değiller. Hızlı ve sağlıksız diyetler asla ve asla kalıcı bir zayıflama sağlamazlar. Verilen kilolar kısa süre sonra tekrar alınır. Bu yüzden yavaş yavaş ve dengeli bir şekilde zayıflmayı denemelisiniz. Eğer kilo vermeyi hızlandırmak istiyorsanız mutlaka biber haplarını kullanmalısınız. Acı biber kapsüllerinin desteği ile sağlıklı bir bedene sahip olmak mümkündür.

Bu üç doşa’ ya vata, pitta ve Kapha adı verilir. Zihin beden sisteminde binlerce ayn işlevi düzenlemelerine rağmen bu doşalann üç temel işlevleri vardır. Vata doşası hareketi denetler. Pitta doşası metabolizmayı denetler kapha doşası yapıyı denetler bedeninizdeki her hücrede bu ilkelerden üçünün de bulunması gerekir.

Biber kapsülleri ile birlikte kolay hazmedilen yemekler tercih edin. Zayıflamayı daha kolaylaştırmış olursunuz. Biber hapı vücudunuzdaki toskinlerinde atılmasına yardımcı olmaktadır. Hiç tereddüt etmeden kullanablirsiniz.

Canlı kalmak için bedeninizde vata, ya da hareket bulunması gerekir. Vata, bedene nefes aldırır, kan dolaşımını sağlar, yiyecekleri yemek borusundan geçirir ve sinir içtepilerin beyine gidip gelmesini sağlar. Bedenin pitta, ya da metabolizmaya gereksinimi vardır: Pitta yiyecek hava ve suyu bütün beden sistemi boyunca işleme tabi tutar.

Bedende kapha, ya da yapının da bulunması gerekir. Kapha, hücreleri bir arada tutar, kas yağ kemik ve kirişleri oluşturur. Doğa, insan bedenini yapmak için her üçüne de gereksinim duyar. Bundan sonraki kısımda doşalan daha derinliğine inceleyeceğiz. Ama önce beden tipinizi saptamalıyız ki doşalar ile daha kişisel olarak ilgilenebilesiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın