Sağlıklı Diyet Adına Biber Hapı

Sağlıklı diyet adına biber hapıPeki, kuruyemişleri çok pahalı bulanlara ne tavsiye edersiniz? Ceviz, fındık, badem, fıstık vb kuruyemişleri mevsiminde taze kabuklu olarak alıp, evde kurutarak ekonomik bir şekilde kullanabilirler. Bugün, yerli kabuklu cevizin kg fiyatı: 8-10 TL, fındığın kg fiyatı: 5-6 TL. Yani isteyince her şey uygun fiyata bulunabiliyor. Bu yemişler biber hapı destekli diyetlerde rahatlıkla tüketilebilir.

Biber hapı diyeti, sağlıklı beslenme ve yaşam biçimi olarak dört mevsim rahatlıkla uygulanabilir. Zamanında biber hapı kullanmaya başlarsanız yaza formda girmeniz mümkün. Biber form hapı ile yapılan diyetler kısa zamanda sonuç vermektedir. Burada dikkat edilecek en önemli nokta, her mevsim doğal olarak yetişen taze yiyecekleri tercih etmek. Aşağıda verdiğim önerileri, herkes kendine göre genişletebilir.

Otların yeşerdiği ve ot yemeklerinin en lezzetli olduğu bu dönemde kazayağı, kuzukulağı, hodan, ebegümeci, ısırgan, radika, turpotu, semizotu gibi sağlıklı otları etli, zeytinyağlı, yoğurtlu veya yumurtalı olarak tüketebilirsiniz. Ağaçların çiçek açtığı, tabiatın bizlerle tüm renklerini paylaştığı bu dönemde açık havada yürüyüş süresini uzatabilirsiniz.

Erik ve çilek gibi düşük glisemik indeksli meyvelerin şimdi doğal mevsimi. Canınız isterse yiyebilirsiniz. Taze bakla bahar mevsiminin en güzel sebzelerinden… Zeytinyağlı olarak pişirebilir, bol dereotu ve yoğurtla yiyebilirsiniz. Enginarlar da artık oluyor.

Taze olarak alıp haftada 2-3 gün yemeğini yapabilir ya da salata şeklinde tüketebilirsiniz. O glisemik indeksli olduğu için karaciğerimiz enginarı çok seviyor. Arzu edenler taze taze alıp, sonbahar ve kış mevsimlerinde de enginar yemek isterlerse, derin dondurucuda muhafaza edebilirler.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın