Sağlıklı Diyetler Biber Hapı ile Başlar

Sağlıklı diyetler biber hapı ile başlarEnerjinin % 30’u yağlardan alınmalıdır. Fazla alındığında ise kilo artışı kaçınılmaz olur ve Biber sağlıklı zayıflama hapı kullanımı gerektirir. Kolesterol olgusunu da unutmamalıdır ki meksika biberi ile normal kolesterol yıllardır bu konuda ilk tercih edilen tedavi yöntemi olmuştur. Margarin ve tereyağı kullanmamalı, çoklu doymuş yağ asidi içeren sıvı yağlar kullanılmalıdır. Çocukların beyin gelişimi açısından zeytinyağı önceliklidir. Sonra balık yağı ve tereyağı verilmelidir.Menapoz dönemi sıkıntılarını azaltır, kemik erimesini azaltıcı etkisi vardır ve böbrek hastaları için gereklidir. Kan şeker seviyesini kontrol altında tutar. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt, canlı ve parlak saçlar olmasını sağlar.Brokoli, lahana, ıspanak, marul, kanola, ceviz, fındık, soya fasulyesi, balık ve balık yağında bulunur. Omega 6: Soya, mısır, ayçiçeği yağları ve tahıllarda bulunur. Bu yağ asidi Biber hapı ile desteklenen diyetlerde makul ölçülerde alınmalıdır.

İlk 6 ayda su önerilmemektedir. İkinci altı ayda da bebeğin midesinin su ile dolması istenmez. Süt için yer kalmalıdır.Günümüz çocukları, daha çok kalorisi yüksek yağlı yiyecekler hamburger ve cips gibi fast food yiyecekleri yiyorlar. Sonuçta şişmanlama kaçınılmaz oluyor. Anne baba sevgisini az gören çocukların şişmanladığı görülmüştür. Çocuk beslenmesinde çocuğun tabağı ayrılmalı ve ne kadar yediği takip edilmelidir. 5 yaşından sonra çocuklara yarım yağlı süt içirilmelidir. Bu dönemde fazla kilolu olan çocuklara kesinlikle Biber hapı kullandırmayın.

Taze süt, bebeklerin zihinsel ve bedensel gelişmesi için gerekli besinleri içerir. Kalsiyum kaynağıdır. Taze yumurta bebeğin ihtiyacı olan proteinleri içerir ve bebeğin sağlıklı gelişmesinde faydalı bir gıdadır. Bebeler de 2 yaşından sonra sağlıklı beslenme alışkanlığı oluşturulmalıdır. Bu alışkanlık bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişmesinde rol oynadığı gibi ileri yaşlarında hiperlipidemi, şeker hastalığı, kanser ve diğer kronik hastalıklara karşı koruyucu etkisi vardır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın