Sağlıklı Kilo Vermenin Temelleri

Sağlıklı kilo vermenin temelleriOrganik gıdalar geleneksel olanlarından daha pahalı olduğu için özellikle dar gelirliyseniz bunlara yaptığınız harcamada dikkatli olmayı isteyebilirsiniz. Fakat ülkemizi daha çevre dostu bir gıda sistemine doğru taşımak için kuşkusuz her hafta ufak miktarda ekstra bir harcama 1 dolar, 5 dolar ya da 10 dolar yapmaya değerdir. Sağlık faydalarını maksimuma çıkarmak için, örneğin geleneksel olarak yüksek böcek ilacı kalıntısı içeren şeftali gibi gıdalara yoğunlaşın.

En organik gıdayı en az fiyata satın almak için, fiyat farkı az olduğunda organik ürünü seçin. Örneğin geleneksel şekilde üretilmiş muzların 500 gramı 0,30 dolar, organik olanların ise 0,80 dolar olması durumunda, geleneksel olanları seçmek isteyebilirsiniz. Fakat fiyat farkı yarım kilo için sadece 0,10 dolar ya da 0,20 dolar olduğunda organik olanı satın alın. Düzenli olarak organik gıdaları aramaya başladığınızda, çok geçmeden hangilerinin sizin için en anlamlısı olduğunu keşfedeceksiniz. Fakat bu şekilde beslenmek ne kadar masraflı gibi gözükse de biber hapı ile birlikte uygulanan diyetlerde bu masrafa değecek şekilde sonuçlar vermektedir. Eğer sizde biber hapı ile zayıflama konusunda hızlı sonuçlar almak istiyorsanız organik ürünler tüketmeye özen gösterin. Unutmayın ki sağlıklı beslenme ve biber hapı sağlıklı kilo vermenin temellerini oluşturmaktadır. Sadece sağlıklı kilo vermek için değil, sağlıklı olmak için de sağlıklı beslenmelisiniz.

Fakat bir organik gıda etiketini, özellikle işlenmiş gıdalar söz konusu olduğunda, beslenme sağduyunuzu terk etmek için bir bahane olarak kullanmayın. Organik patates cipsleri sağlığınız ve kilonuz için en az diğer patates cipsleri kadar kötü olabilir. Birçok organik işlenmiş mikrodalga yemekler en az geleneksel olanlar kadar tuz, şeker ve yağ içerir. Dolayısıyla, organik ürünler satın alırken bile besin etiketlerini iyi inceleyin.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın