Sağlıklı Olmak için İyi Beslenin

sağlıklı olmakSağlıklı ve düzenli bir hata sürmek için doğru beslenmek çok önemlidir. Düzenli olarak formunuza kavuşabilmeniz için biber haplarını denemelisiniz. Meksika biber hapları zayıflamanızı hızlandıracaktır. İdeal kilonuza gelebilmek için öncelikle doğru adımlar atmalısınız.

Şekerleme yapın ya da yapmayın, yaşamınızın yaklaşık üçte birini uykuda geçiriyorsunuz, bunun nedeni bilimsel olarak bilinmiyor. Chicago Üniversitesi uyku uzmanı ve emeritus profesör Dr. Allan Rechtschaffen, uyku ihtiyacımızın “biyolojideki en yanıtsız soru” olduğunu söylüyor. Açıkça bilinen şey, hepimizin temel uyku denilen uykuya ihtiyaç duyduğumuz.

Hedeflenen ideal ölçülere sahip olmak için biber hapı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sağlıklı olmak için bir miktar uyku uyumak istiyoruz ama bu miktar yaşa ve kişiye göre değişiyor. Ve eğer temel uyku ihtiyacımızı karşılamazsak sağlığımızı olumsuz yönde etkileyecek bir uyku borcu altına gireriz.

Uykusuzluk, stres ile aynı biyolojik etkiye sahip: Aşırı yorgun bedenler kortizol hormonunun üretimini baskılar, bu bize enerji verir ama vücudun kendini yenileme yeteneğini kısıtlayan büyüme hormonunun üretimini azaltır. Aynı stres gibi uykunun da sağlığımız üzerinde yıpratıcı bir etkisi vardır.

Bu nedenle uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Stresten mümkün olduğunuz kadar uzak durmalısınız. Strese bağlı kilo artışları olabilir. Ve bu seferde diyet yapacağız diye daha fazla strese girersiniz. Bu yüzden hayatımızı gülerek ve eylenerek geçirmek için biber haplarını kullanmalısınız.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın