Sağlıklı ve Etkili Diyet Nasıl Olmalı?

Sağlıklı ve etkili diyet nasıl olmalıSağlıklı bir diyet yağsız olmalı, pişirmeden önce bütün görünür yağları alınmalıdır. Tavuğun veya diğer kümes hayvanlarının derisini yemeyin; pişirmeden önce veya pişirdikten sonra ayrılmalıdır. Bu gıdalardan biber hapı diyetlerinde uzak durun. Vejetaryen olmayanlar için: Her türü dâhildir ve taze veya donmuş olabilir. Yağ ve kalori açısından yüksek olduğundan derisini yemeyin.

Bütün etler, kümes hayvanı ve balıklar ızgara yapılarak, vog tavada kızartılarak, haşlanarak veya fırında pişirilerek ya da az yağlı malzemelerle sallamalı kızartılarak pişirilmelidir. Sebze, özellikle yeşil sebzeler ve salata malzemelerini her gün bol miktarda yiyebilirsiniz ve yemelisiniz. Bu gıdaları acı biber hapı destekli bir zayıflama programında rahatlıkla tüketebilirsiniz. Miktarlar günlük menülerde verilecektir.

Kök sebzeler, patates ve yabani havuç, istenirse her gün küçük bir porsiyon olarak yenebilir. Protein açısından yüklü olan fasulye ve bezelye de ortalama miktarlarda dâhildir. Vejetaryenler ve veganlar için bunlar beslenme düzeninin ve biber hapı diyeti’ nin temel parçasıdır.

Her türde kuruyemiş, fasulye, bezelye, mercimek, çekirdek, mısır, pirinç ve patates yiyebilirsiniz, özellikle vejetaryen‘ ler her gün bunlardan iki-üç porsiyon yemelidir. Bazı kişiler fasulye yediklerinde karın şişmesi ve gaz gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Dolayısıyla bu etkiyi azaltmak için iyi pişirilmeleri gerekir.

Bütün meyveler yenebilir; şekerle konservelenmiş ve kurutulmuş meyveler dışında. Konserve meyvelerin şekersiz olanını tercih edin ve kurutulmuş meyveleri asgaride tutun. Muz (dünyanın en sevilen meyvesi) yemek istiyorsanız, büyük boyun yarısı tek bir meyve porsiyonuna eşittir. Meyve miktarı izniniz, günlük üç parçadır. Meyve bütün olarak yenebilir veya salataya katılabilir. Biber hapı kullanırken bir meyve salatası uygun gıda olacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın