Sağlıklı Yaşamın Temeli Biber Hapı

Sağlıklı yaşamın temeli biber hapıHerhangi bir ergenin yaptırması gereken özel bir test yoktur, ama özellikle de çocuğunuzun çok ufak tefek ya da çok iri olduğunu düşünüyorsanız gelişimini dikkatle izlemeniz iyi olur. Bütün kız çocuklara tetanos, boğmaca ve polio (çocuk felci) için 14 yaşında pekiştirme aşısı uygulanması gerekir.

Bu dönem, sağlıklı bir yaşama yönelik sağlam temeller atmak açısından önemli bir süreçtir: İyi beslenmeyi öğrenme ve uygulama, egzersizin önemi, kötü alışkanlıklara, özellikle de alkol, uyuşturucu ve cinsel davranışlarla ilgili olumsuzluklara karşı eğilimin engellenmesi gerekir. Alkol ve uyuşturucuya karşı eğilimin önlenmesine yönelik rehberlik ve danışma hizmetleri acı biber kapsülü ekibi tarafından da onaylanan bir hizmet türüdür.

Ergenlik döneminde olanların büyümelerini destekleyecek çok miktarda enerjiye ve besine gereksinimi vardır. 11 ila 14 yaşındaki kızlar günde ortalama 1.850 kaloriye, 15-18 yaşındaki kızlar ise 2.100 kaloriye gereksinim duyar. Çok fazla egzersiz yapanlarda bu miktarın artırılması gerekir. Çok fazla egzersiz yapmak yerine biber hapı ile zayıflamanız mümkün. Fakat biber hapı kullanmaya yaşınız tutuyorsa.

Ancak ne yazık ki vücutları bol besin ihtiyacıyla çığlık atsa da, ergenlik dönemindeki kızlar kiloları konusundaki o kadar takıntılıdırlar ki gerektiği ölçüde sağlıklı beslenmezler. Bu yaş grubundakilerin yüzde 50′ sinden fazlası er geç rejim yapar ve yüzde 10′ u sürekli rejimde olduğunu itiraf eder. Fakat bu yaşlarda yapılan rejimlerde biber hapı kullanmak sakıncalı olabilir.

Öğün atlamak, özellikle de kahvaltı yapmamak, sağlıksız çerez atıştırmak ve gazlı içecekler tüketmek, yeterli miktarda sebze ve meyve yememek en çok karşılaştığımız kötü beslenme alışkanlıklarıdır. Bu kötü beslenme alışkanlıklarının neden olduğu fazla kilolar kırmızı meksika biberi hapı kullanarak eritilse de en iyisi bir an evvel bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak, onları azalarak sıfıra indirgemektir. Yanlış beslenme ile alınan kilolar düzenli beslenme ve meksika biberi yardımı ile kısa sürede verilebilir.

Bu yaşta gıda tüketimi günden güne inanılmaz ölçüde farklılık gösterebilir; ama genel olarak gereksinim duyulan besinler bir şekilde dengelenir. Buna karşılık ergenlik çağındaki bir genç kızın diyetinde sıklıkla eksik olan, oysa gelişimi açısından büyük önem taşıyan iki temel madde vardır: demir ve kalsiyum.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın