Sağlıklı Yollarla Zayıflama

sağlıklı yollarla zayıflamaHormon düzeylerindeki en küçük değişim ise bedende ve ciltte rahatsızlık verici büyük etkiler oluşturur. 1990′ larda menopoza bağlı cilt sorunları üzerinde çalışmaların başlamasından çok önceleri kadınlarda cildin hormonlardan etkilenmesi ilgimi çekmişti. Belirli unsurları ayırıp, verilerimi gözden geçirirken, hormonlar ile cilt durumu arasında dolaysız bağıntıları fark edip çok şaşırdım.

Fazla kilolardan kurtulmak için yapmanız gereken dengeli beslenmek ve biber kapsüllerini kullanmalısınız. Acı biber kapsüllerinin desteği ile dengeli bir şekilde kilolara veda edebilirsiniz. Sağlıklı ve en etkili diyet kesinlikle biber kapsülleridir. Biber kapsülleri ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Mutlaka denemelisiniz. İstediğiniz sonuca kısa zamanda biber kapsülleri ile ulaşabilirsiniz.

Bu arada çağdaşım olan araştırmacıların hormon düzeylerindeki düşüş ve dengesizlik nedeniyle menopozon cilt sorunlarına yol açtığına inanması nedeniyle “menopoz cildi” tanımı yaygınlık kazandı. Ne var ki, hastalarımla yaşadığım deneyimlerden dolayı bunun tümüyle hatalı olduğunu biliyordum.

İşin aslında biz yaşlanırken, organlarımız ve salgıbezlerimiz de yaşlanıyor. Kadınlarda östrojen ve progesteron üretimi azalıyor. Daha önce belirttiğim gibi, hormonal yaşlanma bir kadın menopoz dönemine girdiği anda ortaya çıkmıyor. Hormonal yaşlanma menopozdan on yıllar önce başlıyor ve menopoz dönemi sonrasında da devam ediyor. Akılcı yaşam biçimi değişiklikleriyle çevresel yaşlanma önlenebilir ve azaltılabilir ama hormonal yaşlanmayı etkili şekilde tedavi etmek çok sıkıntılıdır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın