Sağlıksız Diyetler

Diyet yapan her üç insandan birinin diyete başlamalarından birkaç hafta sonra kilo aldıklarını biliyor muydunuz? Bu durumun temel sebebi insanların hızlı kilo verme vaatlerinde bulunan ancak yoksunluğa yol açan çok sıkı rejimleri tercih etmeleridir.Fakat Biber sağlıklı zayıflama hapı diğer ürünlere benzemez.İnsanlar kısa zamanda bu açlık diyetlerinden sıkılırlar ve yasak yemekleri aşırı tüketmeye başlarlar ve bu da, verdikleri kiloları geri almalarına yol açar.

Eğer kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız Biber form hapı kullanmalı ve şu diyetlerden uzak durmalısınız:
-Kısa zamanda kilo kaybı vaat edenler
-Dengesiz bir beslenme programına dayananlar
-Bazı besinlerin(et gibi) sınırsız tüketimine izin verirken başka besinlerin(ekmek ve meyveler gibi) belli miktarlarda tüketilmesine izin verenler

Bu diyetler sağlıksızdır çünkü temel besleyicilerden yoksundurlar ve kısa zamanda bulimi ya da anoreksi gibi yeme bozukluklarına da yol açabilirler.
Dengeli beslenmenin doğru adımları:
1. Günde beş öğün yiyin. Midenizi uzun zaman dilimleri için boş bırakmamanız önemlidir ve kolayca sindirilebilen küçük, sık öğünleri tercih etmelisiniz. Bundan ötürü, özellikle gününüze iyi başlamanız ve metabolizmanızın harekete geçmesi için gerekli olan kahvaltı başta olmak üzere öğün atlamayın. Tüm besin gruplarından az az yiyin (et, meyveler, sebzeler vs.)
2. Yağı azaltın. Yağ en büyük kalori kaynağıdır (gramında 9 kalori vardır). Kızarmış yemeklerden uzak kurmalı, pişmiş ya da haşlanmış olanları, görünen yağlarını ayırdıktan sonra tercih etmelisiniz. Keklerden, hamur işlerinden ve pastalardan, mayonezden, kremadan ve süslemelerden uzak durmalısınız. Margarin kullanmayın ve onun yerine zeytinyağını tercih edin. Kaymağı alınmış ve az yağlı süt ve süt ürünlerini seçin.Dengeli beslenme Biber hapı diyetlerinde de çok önemli bir yere sahiptir.
3. Şekeri azaltın. Şeker birçok yemekte gizlenmiş durumdadır ve gereksiz kalori verir. Günde iki şeker kaşığı kadar şeker tüketebilirsiniz. Şeker yerine geçen ürünler yerine esmer şeker tercih edebilirsiniz.
4. Bol lif tüketin. Lif vücudun düzgün işlemesine yardım eder, karnınızın tok olduğu hissini verir ve iştahınızı kapatır. Beyaz ekmek yerine tahıllı ekmeği seçebilirsiniz.
5. Tuzu azaltın. Yemeklerinize fazladan tuz koymayın ve yerken masada tuz bulundurmayın. Çok tuzlu içerikleri olan besinlerden uzak durun, bunlara örnek konserve besinler, sosisler ve turşulardır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın