Sağlıksız Olan Kilo Alıp Verme Döngüsüdür!

Aşırı zayıflığın nedeni rejim yapmak olmayabilir. Kilo-boy tablolarına göre sağlıklı sınıfa giren kadınlar arasında bile rejim yoluyla kilo vermenin hipotalamusun -üreme hormonlarında tek kontrole sahip olan beynin ana bölümü- normal fonksiyonlarını bozabildiği ve böylece doğurganlığı etkileyebildiği görülmüştür. Bu gerçek, Ulusal Sağlık Kurumu’nun New England Tıp Dergisi’nde 19 ılımlı seviyede fazla kiloya sahip kadının rejim yapmaları sonucu anormal hipotalamik hareketler nedeniyle adet dönemlerinin durduğuna dair raporu ile 1977 yılından beri bilinmektedir.

Araştırmacılar bu temel salgı bezinin fonksiyonunun bozulmasına verilen kiloların neden olduğu sonucuna varmışlardır. Bu nedenle reim yoluyla belirli besin maddelerinden kısıtlama yaparak zayıflamak sağlık açısından oldukça zararlıdır. Bunun yerine tamamen doğal olan Meksika Acı Biber Hapı kullanarak ve de sağlığınız için gerekli olan her tür besin maddesinden kısıtlama yapmadan zayıflamak en iyisidir.

Safra kesesi hastalıkları rejimcilerin farklı bir ikilemini ortaya koyar. Bir yanda aşırı vücut ağırlığı safra kesesi rahatsızlıkları için risk etkeni olarak görülürken öte yanda kilo kaybı da safra kesesi taşları riskini artırmaktadır. Hemşirelerin Sağlık Araştırması raporlarına göre yo-yo rejimi de riski artırmaktadır. İç Hastalıkları Vakaları’nda 1999 yılı Mart 16 sayısında yayınlanan bu araştırmada BMI, kilo verme, kilo alma ve kilo döngüsünün kolesistektomi (safra kesesinin çıkarılması) riski üzerindeki etkileri ilk kez incelenmiştir. Sonuçlar kilo verme ve kilo döngüsünün riski büyük ölçüde artırdığını ancak kilo alımının etkisinin olmadığını göstermektedir. “Kilosu sabit” kadınlarla (hayatlarında 2 kilo üzeri kilo kaybetmemiş ve rejim yapmayanlar) karşılaştırıldığında kasıtlı bir kez ya da daha fazla, 2 kilo üzerinde kilo kaybının riski %138 oranında artırdığı görülmüştür!

Kilo vermek sağlıksız değildir buradan yanlış anlaşılma çıkmasın. Sağlıksız olan kilo alıp vermektir. Kesin ve kalıcı kilo vermenin sağlık açısından bir çok önemli faydası bilim çevrelerince ıspatlanmıştır. Kalıcı ve sağlıklı kilo vermek için Biber Hapı zayıflama tableti kullanımı ise kişinin hem daha kolay, hem daha ucuza hem de sağlıklı bir şekilde zayıflamasına yardımcı olduğundan bir çok bilimsel otorite tarafından tavsiye edilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın