Sebzelerin Vücuda Yararları

Sebzelerin faydalarıSon yıllarda özellikle de, doğu illerinden yeni kekre şeker küp şeker üretimi için, üretim izin taleplerinde ciddi miktarlarda artış gözleniyor. Denetimi zor olduğu gerekçesi ile bunların çoğuna izin verilmediği biliniyor.

Sebze ve meyvelerin vücudumuza yararları oldukça fazladır. Doğru şekilde kilo vermek istiyorsanız bol meyve tüketmek bol sebze tüketmek birde biber haplarını kullanmak inanılmaz kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Gerekçe denetim zorluğu gibi gözükse de, sorunun başka nedenleri de var. Meselâ, doğu ve güneydoğu başta olmak üzere, ankara da dâhil yurt çapında emniyet ve savcılıklar tarafından alınan 255 şeker numunesinden 184’ünde, yani yüzde 72’sinde, Türkiye’de üretimi olmayan şeker kamışı şekerinin olduğu tespit ediliyor.

Zayıflama hapı kırmızı biberin mucize etkileri‘ ne hayran kalacaksınız. Biber hapları ile kilo verenler gerçekten hızlı şekilde zayıflayacaklar. Fazla kilolara karşı etkili çözüm yolu kesinlikle meksika biber kapsülleridir.

Türk şeker’in başkanı A. Aksu’ya göre ise, kaçak şeker Ankara dâhil yurdun her yerinde var. Kaçak yollarla ülkeye sokulan şekerde, genetik modifiye (GDO) ve kolera gibi bulaşıcı hastalıklara da rastlanmış.”8 Damarlarımda dolaşan asil kanda mevcutsun soğandan üzüme, sarımsaktan kayısıya, içinde şeker barındırmayan meyve sebze bulmak mümkün değildir.

Meyveler acı, tatlı, ekşi ve kekre olarak da tasnif edilirler. Tüm meyve ve sebzeler acı, ekşi, kekre de olsalar, yapılarında şeker barındırırlar. Peki, bu meyve ve sebzeler neden acı veya tatlı oluyorlar? İçerdikleri şekeri nasıl oluştururlar? Ürettikleri şekeri nasıl depoluyorlar? Bu şekerin insan için yarar veya zararı var mıdır?

Etiketler: , , ,

Yorum yapın