Selülitlere Karşı Biber Kapsülü

Bol sirkeli (geleneksel usul doğal fermantasyon), az tuzlu (kristal kaya tuzu) ev turşusu yapılarak biber hapı diyetlerindeSelülitlere karşı biber kapsülü tüketilebilir. Sebze, meyve, balık ve etler kırmızı biber hapı kullanımı sırasında doğal olarak tüketilmelidir. Tüketilen yiyeceğin biber hapı diyetlerinde doğal ve bütün olmasına dikkat edilmelidir. Tüm işlenmiş yiyecek ve gıdalardan uzak durulması şarttır. İşlenmiş bütün yiyeceklerde aşırı miktarda trans yağ ve gizli şeker bulunur.

Biber hapı kullanımı sırasında yemeklerle birlikte ekmek, pirinç pilavı ve makarna yenilmeyecek! Bal, reçel ve pekmez yok! Kan glikozuna hızla dönüşen, boş kalorili tatlı oldukları için… Tatlılara, çaylara ve kahveye hiçbir şekilde tatlandırıcı eklenmeyecek. Suni (yapay) tatlandırıcılar karaciğer ve iç yağlanmasına neden oluyor ve şeker hastalığını başlatıyor.

Un ve nişastalı bütün gıdalar tüketildikten hemen sonra kan şekerine dönüşürler. Bu tür gıdalar, daha sonra karaciğer yağı ve iç organ yağı olarak depo edilirler. Leptin ve insülin direnci‘ ni başlatır ve giderek artırırlar. Bu sebeple tüketilmemelidirler. Ancak tarhananın içinde çok az miktarda un olduğu için tehlikeli değil. Mesela Elazığ’ da tam buğdayla yapılan tarhana çok sağlıklıdır.

Aşırı miktarda meyve ve meyve suyu tüketildiğinde de, vücudumuzun kan şekerinde aşırı miktarda yükselme görülür. Enerji olarak kullanılmadıkları için kan yağlarına dönüşür ve yağ olarak birikirler. Selülit nedenidirler. Selülit, insülin ve leptin direncinin önemli bir belirtisidir. Bu nedenle meyveler, önceki bölümlerde anlattığımız ölçüde ve özellikte az miktarda tüketilmelidir.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın