Serbest Radikaller ve Biber Hapı

serbest radikaller ve biber hapıÖnemsiz bir radikal kaynağı da, bağışıklık sistemimizdir. Vücudun fonksiyonları için belirli ölçüde serbest radikale gereksinim vardır. Ancak aşırı serbest radikalin zararı olmaktadır.

Bağışıklık sistemi vücuda giren mikroplarla savaşırken kendisine yardımcı olması amacıyla bilinçli olarak serbest radikal üretir, iltihabi olaylarda ya da alerjilerde serbest radikal oluşumu artar.

Serbest radikaller burada mikroplara karşı akyuvarlarla (lenfositler) birlikte kale oluştururlar. Ancak serbest radikallerin belirli hedefi olmadığından, vücudun kendi dokusuna da zarar verebilir.

Acaba sürekli olarak içerden ve dışardan on binlerce serbest radikal bombardımanından hücrelerimiz nasıl kurtulmaktadır? Vücudun serbest radikallere karşı özel bir koruma sistemi vardır. Belirli vitaminler, hormonlar, mineraller ve enzimler bu sistemin öğeleridir. Vücudumuz ürettiği antioksidan sayesinde serbest radikalleri zararsız hale getirir. Antioksidanlar, serbest radikallere ihtiyaçları olan elektronları bağışlarlar.

Düzenli bir kilo kontrolü ve biber kapsülü ile kilolarınızdan kurtulacaksınız. Mümkün olduğunuz kadar daha zayıf ve sağlıklı olmak için biber haplarının orjinalini kullanmayı deneyin. Orjinal olmayan biber hapları zayıflamanıza yardımcı olmaz. Seçiminizi yaparken daha kaliteli firmalardan yana yapın. Böylece eksikliğini gidermiş olan serbest radikal artık hücrelerden ve dokulardan elektron çalmaz ve zararsız hale gelir.

Ancak bu doğal antioksidan üretimi yaşlandıkça zayıflar ve serbest radikallerle immün sistemimiz başa çıkamaz. Eğer DNA onarım sistemi ve vücudun özel koruyucu antioksidan sistemi olmasaydı, her gün DNA’ ya yapılan on bini aşkın serbest radikal bombardımanı sonucu tüm hücrelerde ağır kayıplar olurdu.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın