Sıkılaşma için Biber Hapı

Egzersiz topuyla omuz sıkılaştırma biber kapsülü açısından çok faydalı bir egzersizdir. Omuzlar, karın ve kol kasları için etkili olacaktır. Ellerinde 5 kg. lık ağırlık tutarak, egzersiz topunun üzerine otur ve dirseklerini omuz hizasına getir. Ağırlıkları yukarı doğru kaldır ve tekrar eski hizasına indir.

Topun üzerinde otururken oturduğun yüzeyin hareketsiz, sabit kalması, ağırlıkları kaldırırken karnını yeterince çahştıramadığın anlamına gelir. 20 tekrarlık iki set yap. Bu düzen biber hapı kullanımı sırasında bu şekilde olmalıdır.

Kollarla yükselme hareketi: Kolları ve kol kaslarını çalıştırır. Yüzünü sağlam bir sandalyeye doğru dön, ellerini oturma yerininSıkılaşma için biber hapı kenarlarına yerleştir ve ayaklarını kalçanın genişliğinde aralık tutarak, sırtın ve kolların dik duracak şekilde dizlerini bük. Bu hareketler biber hapı ile daha hızlı zayıflamanıza yardımcı olur.

Bu pozisyonda, dirseklerini kırarak yavaşça kendini aşağıya indir (popon yukarıda olacak şekilde) ve ardından kendini kolların tekrar dik duracak şekilde kaldır. 20 tekrarlık iki set yap. Bu yorucu egzersizlere gerek kalmadan kısa zamanda zayıflamak için biber hapı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Öncelikle öne doğru geniş bir adım at (1. haftanın bacak esnetme hareketine bakabilirsin), ama bu sefer kalçanı çalıştırmak için iki hamlede aşağıya doğru in. Yeniden başlangıç pozisyonuna gelecek şekilde doğrul ve tekrarla. Yirmi tekrarhk üç set yap. Eğer hareket sana çok kolay geldiyse 6 kg.’ lik ağırlıklar tutarak yapmayı dene.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın