Sindirim Güçlüğü Çekenlere Biber Hapı

Hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde sindirim güçlüğünden kaynaklanan problemler yaşamaktayız.Bu problemlerin aşılmasında Biber hızlı zayıflama hapı en büyük yardımcınız olacaktır. Bazı semptomlar hızlı bir şekilde geçer ve önemli bir hastalığın habercisi olmayabilir ancak bazıları hiç beklenmedik tehlikeler taşıyabilir. Bu nedenle karşılaştığınız her tip semptomda profesyonel yardım almak yerinde olacaktır. Bu bölümde söz konusu semptomları ve muhtemel nedenlerini açıklamaya çalışacağız.Birçoğumuz yemeğimizi ikinci kez düşünmeden yutarız. Ancak bunu yapmak son derece rahatsız edici ve stres verici bir durum olabilir. Yiyeceğin boğaza veya göğüse yapışması hissi veren rahatsızlığa disfagia adı verilir. Bu tip bir semptom genelde ciddi bir rahatsızlığın habercisi değildir ve yetersiz çiğnemeden strese birçok sebepten ileri geliyor olabilir. Rahatsızlığın kaynaklandığı iki bölge olabilir: Farenks veya yemek borusu.

Bunlardan birincisi olan faringeal rahatsızlığı Parkinson hastalığı gibi sinir sistemiyle ilgili rahatsızlıklardan ileri gelebilir.Fakat bu rahatsızlıklarda Biber hapı ile etkileşime girmez. Yemek borusundan kaynaklanan yutkunma zorlukları daha sık görülür. Yemek borusundaki bir basınç hissi veya göğüsteki bir acı hissiyle yemek belirli bir bölgede tıkanıp kalmış gibi hissedersiniz. Buna genellikle boğaz ağrısı başlangıcı veya öksürük öncesi gıcık hissi neden olur. Yutkunma zorluklarının bu türü genel olarak iki nedene bağlıdır.Birincisi yemek borusunun daralması, ikincisi yemeği aşağıya iten kasların zayıflaması. Diğer nedenler nispeten daha nadir rastlanan nedenlerdir: Tümör, radyasyon içeren tedavilerden kaynaklanan yanma, yemek borusunun alt kısmında halka halindeki dokuların çoğalması.

Sorun herhangi bir darbe veya sinirsel rahatsızlıktan kaynaklanıyorsa bir konuşma veya ses terapistine gidilebilir.Bunlar kilo artışına sebep olabilir bu sebeple Biber kapsülü takviye almak ideal olacaktır. Yemek borusundaki kaslara esneklik kazandıran ve bu kasları eğiten teknikler geliştirilmiştir. Diğer bir yöntem de bir endoskop aracılığıyla yemek borusundan aşağıya inilerek daralan yolu genişletmektir. Asitten kaynaklanan bir tahriş söz konusuysa mide asitlerini düzenleyici ilaçlar alınır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın