Sindirim Problemleri Biber Hapı ile Aşılabilir

Sindirim problemleri biber hapı ile aşılabilirZayıflama sırasında ve normal koşullarda sindirilen enzimlerin geçtiği kapak yalnızca kalınbağırsağa doğru tek yönlü olacak şekilde geçirgendir. Fakat enzimlerin geçişini kolaylaştırmak biber hapı ile sizin elinizde. Açılma noktası körbağırsağın (apendiks) biraz üstündedir. Körbağırsak, lenfatik organ olarak bağışıklık sisteminin önemli bir parçasını oluşturur. Bağırsağın apendiks bölümünde yer alan bu lenfatik sistem çok önemlidir. Bu açıdan bakıldığında apendiks gereksiz bir organ değildir.

Bu bölgede gerçekleştirilen gereksiz ameliyatlar, bozucu alan olarak karşımıza çıkarlar. Bu diğer bir tanımlama ile, batındaki dengenin bozulması anlamına gelir. Tabii ki burada sözünü ettiğimiz konu, akut bir apandisit tablosu değildir. Ancak yapılan çalışmalar göstermiştir ki, apendiks ameliyatlarının büyük bir kısmına aslında gerek yoktur. Böylelikle buradaki ortamın bozulması, gerekli bağışıklık reaksiyonlarını da etkilemiş olur. Bağışıklık reaksiyonlarının bu değişikliklerden etkilenmesini istemiyorsanız acı biber hapı kullanmalısınız.

Kalınbağırsak, sindirilmeyen besin artıklarına ait atılım işleminin gerçekleştiği bölümdür. İncebağırsağın aksine kalınbağırsak, bağırsak simbiyontlarınca istila edilmiştir. Burada sözü edilen bağırsak florasıdır. Çok sayıda bağırsak mikrobu, bağırsak püresinin dışkıya dönüşmesini sağlar. Bu mikropların yok edilmesinde biber hapı etkilidir. Biber hapı amaçları dışında  da başarılı olmaktadır.

Kalınbağırsaklarda yer alan bu mikroorganizmaların ve biber hapı’ nın yaşamsal önemi vardır. Bu mikroorganizmaların sayısı ve birbirleri ile olan oransal değerleri muhakkak korunmalıdır. Üstünkörü verilen antibiyotikler, kortizon ve ağrı kesiciler bağırsak florasının baş düşmanıdırlar. Bağırsak florasının içinde aynı zamanda Candida albicans, Koli bakterileri (Escherichia coli), Streptokoklar, Pseudomonaslar ve Bakteroidesler vardır ki, bunlar fizyolojik ortamlarda zararsızdırlar; ancak disbiyotik şartlarda gücü ele geçirince, patojen hale geçmek suretiyle zararlı olabilecek kapasiteye sahiptirler.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın