Sindirimi Kolaylaştıran 3 Temel Besin

sindirimi kolaylaştıran 3 temel besinBuğday çimi suyu karbonhidratların, proteinlerin ve yağların sindirimini sağlayan 3 temel enzimi amilaz, proteaz ve lipaz içerdiğinden, önemli bir enzim desteği sağlar. Kabızlığa karşı etkilidir. Buğday çimi suyu aynı zamanda çok iyi bir demir kaynağıdır.

Demir kırmızı kan hücresi yapımında ve akciğerlerden hücrelere oksijen taşınmasında elzem olan bir mineraldir. Buğday çimi suyu yüksek miktarda potasyum içerir. Potasyum mineral dengesi sağlar ve vücut ağırlığını dengeler. Ayrıca kasların tonusunu sağlar, cilt için de önemlidir.

Öncelikle diyet kararlılığını biber kapı’ yla sağlayın ve kısa sürede forma girmeyi başarın. Fazla kilolara karşı en verimli sonucu biber kapsülleri ile alabileceğinizi öneriyoruz. İstediğiniz fiziğe kısa sürede gelebilmek için mümkün olduğunuz kadar dikkat etmelisiniz.

Buğday çimi nasıl yetiştirilir?

  1. Buğday çimi, çok düşük bir maliyetle evinizde bile yetiştirebileceğiniz bir bitkidir.
  2. Gerekli ideal ısı ortalama 20°C’ dir.
  3. Topraksız da yetiştirilebilir ama toprakta yetiştirilmesi önerilir. Çünkü bitkiler büyürken ortalama 5 günden sonra tohumda bulunmayan ama toprakta bulunan besinlere yönelirler.

Bu nedenle toprakta yetiştirilmeyen çimin besin değeri daha düşük olur. Kışlık sert buğday kullanılmalıdır, buğdayın kabuğu alınmamış olmalıdır. Aşurelik buğday uygun değildir. Endirekt güneş ışığı almalıdır. Direk güneş ışığı toprağı kurutur, büyümesini engeller.

Işık gölge dengesi sağlanırsa kalın, yeşil, sulu bir çim elde edilir. Kilolarınızdan kısa süre zarfında kurtulmak istiyorsanız biber kapsüllerini denemeniz de yarar olacaktır. Mümkün olduğunuz kadar düzgün beslenmeye özen göstermelisiniz.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın