Şişmanlık Bir Sorun mudur?

şişmanlık bir sorun mudurŞişmanlık kadar aşırı zayıflıkta sorun yaratmaktadır. Bir çok kişi zayıflamaya çalışırken bir çok kişi de şişmanlamaya çalışıyor. Lakin şişmanlamak isteyenler, düzgün beslenmelerine rağmen halen kilo alamıyorlarsa mutlaka doktora danışmalıdır. Zayıflamak isteyenler de biber kapsüllerini kullanabilir.

Biber kapsüllerinin desteği ile sağlıklı bir şekilde kilolarından kurtulabilirler. Biber hapı vücuda girdiğinde en zor yakılması gereken yerleri dahi yakmayı başarmaktadır. Ayrıca sıklet sporcuları saunaya girerek ağırlık kaybetmeye çalışmaktadır.

Sauna; vücudun toksinlerden arınması, kasların gevşemesini böylece, yorgunluğun giderilmesini sağlamaktadır. Terleme ile vücuttan su kaybına neden olmakta, ancak zayıflatmamaktadır. Fakat biber hapı ile terleme ile kilo verilebilir. Biber kapsülleri ile birlikte kalsiyum tüketimi azaltılmalıdır.

Zayıflık bir sağlık sorunu mudur? Organizma genelde ağırlık artışı veya şişmanlama eğilimindedir. Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle zayıflık oluşmamışsa ve BKİ 18’in altına inmemiş ise “zayıflık” önemli bir sağlık sorunu oluşturmamaktadır.

Fakat zayıflık çocuk ve gençler için önemlidir, iştahsız, öğün atlayan, ara öğünlerde besin değeri az atıştırmalar tüketen, ani kilo kaybeden, kusma, ishal, iyi beslenmesine karşı kilo alamayanların sorunu ciddiye alınmalıdır.

Ayrıca estetik amaçla ince kalma isteği tutku ve hastalığa dönüşebilmektedir. Ağırlık kazanımı çoğu zaman ağırlık kaybından daha zordur. Öncelikle ağırlık kaybına neden olabilecek, gözden kaçmış bir sağlık sorununun olup olmadığı araştırılmalıdır. Eğer sorun yeteri kadar besin tüketmemekten kaynaklanıyorsa; yemeklerden önce egzersiz yapmaya ve biber haplarını kullanmaya başlayın.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın