Sporsuz Zayıflayabilir miyim?

Spor yapmadan zayıflamanın tek yolu var oda biber hapı kullanmaktır. Hem aç kalmadan hemde acı çekmeden kısa sürede forma gireceksiniz. Biber hapları ile ilgili detaylı bilgiler yazı içerisinde detaylı şekilde bulunmaktadır. Kilo kontorlü için sağlam kilo verdirici biber hapları bambaşka bir güzelliğe sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Farkı göreceksiniz biber hapı kullanın aç kalmayın. Gıdaların hazırlanma yöntemleri. Etler kızartma, ızgara vapma, isleme gibi vöntemlerle hazırlandığı zaman polisiklik aromatik hidrokarbonlar ve heterosiklik aminler ortava çıkabilir. Bunlar karbon yakıtının vanması ve proteinin pirolizisi (“pvrolvsis”) sonucu oluşu. Bunlar bazı deneylerde mutajen özellik gösterirler.

Epidemivolojik kanıtları olmamakla birlikte bu deneylerin sonuçlarını göz önüne alarak etleri hazırlarken haşlama, buğulama, fırınlama, mikrodalgada pişirme gibi yöntemleri tercih etmek daha doğru olabilir. Aşırı tuzlamanın da gıdaları hale getirdiği özellikle japonya’da yapılan bazı çalışmalarda bildirilmişse de veni araştırmalar bunları doğrulamamaktadır. Gıdaları hazırlarken ortava çıkabilecek olası zararlı kimyasalların etkilerinin c vitamininden zengin beslenme, mevva ve sebze ağırlıklı bir tüketim ile giderilebileceği de bildirilmektedir.

Çay ve kahvenin kanıtlanmış hiçbir etkileri yoktur; hattâ özellikle çaydaki antioksidanlar, polifenoller koruvucu olabilir. Ancak aşırı sıcak olarak e sürekli içilmeleri özofagus  sıklığını belki artırabilir.  Prevansiyonu için genel diyet tavsiyeleri. Bu tavsiyelerin obeziteden, diabetten, kaip ve amar hastalığından korunmak için yapılan tavsiyelerden tazla Farklı olmadığının bir ortak olduğunu belirtmiştik. Sövle özetlenebiliriz divet sebze ve meyvadan zengin olmalı, rafine edilmemiş un ürünleri seçilmeli, özellikle “kırmızı et” ılımlı tüketilmelidir.  Fizik aktivitevi artırarak ve enerji alımına dikkat ederek vücut ağırlığı ideal kilo aralığı içinde sabit tutulmalıdır. Alkol ılımlı tüketilmelidir. Proteinkalori malnütrisyonu  hastalarında sıktır. Bu malnütrisyon  kendisine bağlı olabileceği gibi sıklıkla uygulanan tedavilerin sonucu olarak da gelişebilir. Kemoterapi bekleyen 3000 hastayı kapsayan bir çok merkezli çalışmada hastaların % 30’unda tanı öncesi vücut ağırlığının % 4’ünü aşan bir kilo kaybı görülmüştü.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın