Stres Altında Kilo Verenlere Biber Hapı

Sağlıklı yeme ve normal yeme kavramları birbiriyle sık sık karıştırılır. Fakat her ikiside biber kapsülü kullanımını gerektirir. SağlıklıStres altında kilo verenlere biber hapı yeme, beslenme uzmanları ve hekimler tarafından yapılan çalışmalarda ortaya çıkarılmış, bedensel ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan beslenme şeklidir.

Beslenme şeklinden kaynaklanan kilolar için meksika biber hapı kullanımı uygun olacaktır. Biber hapı kullanımı sırasında diyet psikolojisi dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Sağlıklı yemede kişinin ne yediği, ne kadar sıklıkta yediği, aldığı besinin içeriği önemlidir.

Normal yeme kavramı ise kişinin yeme davranış şeklini ve yemekle olan ilişkisini temel alır; yemek hakkında ne düşündüğü, ne hissettiği, fiziksel ihtiyaçların ötesinde duygusal ihtiyaçlarını karşılarken yemekten destek alıp almadığı en belirleyici özelliklerdir.

Canı sıkılınca veya stres altındayken yemek yemek; bir pazar günü gün boyunca buzdolabıyla yakın temas içinde olup sık sık kapağını açıp öylesine bakmak, ara sıra bir şeyler atıştırmak; eşle dostla kavga edince yemeden içmeden kesilmek ya da aksine sinirini gidermek için kek, makarna ve böreğe sarılmak, gece uykudan uyandığında bir şeyler atıştırmak zaman zaman herkesin yaşadığı durumlardır.

Güzel bir haberi yemekle kutlamak, aç olmadığı halde arkadaşlara eşlik etmek amacıyla sosyal ortamda çatlayıncaya kadar yemek gibi durumları da göz önünde bulunduracak olursak sadece fizyolojik sinyalleri dinleyerek yemek yiyen kişi sayısının oldukça az olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil.

Bu davranışlar fazla kilo sebebidir ve biber kapsülü kullanımı gerektirir. Yemek yeme biçimi fiziksel, kültürel ve çevresel öğeler dışında duygusal ve sosyal durumlara göre de şekil değiştirebilir. Kişiden kişiye çeşitlilik gösterebilir. Bu durumda bir kişinin kendi normlarına göre diğer bir 30 kişinin yemesini anormal olarak algılama olasılığı vardır. Sonuçta, hemen hemen herkeste bozuk bir yeme davranışı vardır denilebilir. Bu sebeple biber hapı’ na olan ihtiyaçda artar.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın