Tai Chi Egzersizleri ve Kırmızı Biber Hapı

Biber hapı ile yapılan her minik hareket kilo kaybetmenize yardımcı olur. Yaşlılarda (seksen beş yaş üstü) yapılan bir araştırmaya göreTai chi egzersizleri ve kırmızı biber hapı sandalyede otururken yapılan egzersiz (kolunu, bacağını ve omzunu hareket ettirmek) denge, ruh hâli ve dayanıklılık üzerinde pozitif etki yaratıyor. Dahası, egzersizle, kalça kırılma riski azalıyor. Fakat bu yaşlardaki kişilerin biber kapsülü kullanmaları sakıncalıdır.

Hiçbir şey sizi egzersiz gibi genç tutamaz. Her şeyi doğru yapsanız dahi, eğer egzersiz yapmıyorsanız, bu susuz yemek pişirmeye benzer. Egzersiz esnasında, daima ağzınız kapalı vaziyette burnunuzdan nefes alıp verin, özellikle açık havada ve soğukta. Bu egzersizleri biber form hapı ile uygulamanız durumunda daha hızlı sonuç alırsınız. Etkileri ispatlanmış olan egzersiz ve meksika biberi tüm dünyada rağbet görmektedir. Yukarıda saydığım her maddeyi her gün uyguluyor değilim. Bu, her gün arasından seçim yaptığım bir mönü gibi. Her küçük şeyin yardımı olur. Sizin hareket etmenize engel olan şeyler neler? Bunların üzerine düşünün ve alternatif çözümler arayın. Egzersiz yapmadan zayıflamak ne kadar zor olsa da biber hapı ile imkansız değil.

Amerikalıların yüzde ellisi egzersize başladıktan altı ay sonra vazgeçiyorlar. Sanıyorum bu aşırı hırstan kaynaklanıyor. Hğer koşu bandında iki dakika veya civarda on dakika yürürseniz kendinizle gurur duyun. Yaptığınız en ufak hareketler için bile kendinizi ödüllendirin. Egzersizi bir baskı unsuru olarak değerlendirmeyin ve keyfini çıkarmaya bakın.

Hayatının ikinci baharında olan herkes için,özellikle antik Çin öğretisi tai chi egzersizlerini geleneksel çin tıbbıhdan doğmuş egzersizler tavsiye ediyorum. Çünkü kemik rahatsızlıkları veya kıkırdak kırılması yaşlılarda ölümcül olabiliyor. Araştırmalara göre, düzenli tai chi yaşlılarda dengeyi, kordinasyomı ve kuvveti artırırken düşmeleri önlüyor.

Etiketler: , ,

Yorum yapın