Tatlı Sevdalıları Rahatlayın Artık

Tatlı bağımlılığıÖzellikle bayanların vazçgeçilmezi tatlı yiyecekler malefef yüksek kaloriye sahiptirler. Ama artık hem istediğiniz tatlıdan yiyeceksiniz. Hemde zayıf kalacaksınız. Biber haplarını kullanarak başarabilieceksiniz. Diyet yapmaktan bıkanlar, zayıflamak isteyenler herzaman biber kapsüllerini deneyebilirler.

Fazla kilolara karşı etkili çözüm yollarını bulabilirsiniz. Piyasada çikolata adıyla satılan ve birbirinden albenili ambalajlara sahip ürünlerin ne kadarı gerçekten çikolatadır? Abartılarak reklâm edilen bu ürünler, ne kadar sağlıklı ve tüketilebilir durumdadırlar? Ürüne eklenen maddeler ne kadar sağlıklı ve caiz ürünlerdir?

Son zamanlarda çocuklarda obezite riski artış göstermektedir. nedeni ise fast food yiyeceklerin aşırı derece de tüketilmesidir. Hemen hemen hergün tüketen çocukların olması ne yazıkki üzücü bir durumdur. Bu tür kişilerin obezite olmak riski diğerlerine göre kat kat daha fazladır.

Ambalajında kovaya boşaltılan süt resmi olan ve üzerinde büyük bü Elbette soya lesitini, vanilin, margarin, süt tozu, şeker, tatlandırıcı ve diğer katkı maddelerini içermeyen çikolata bulunursa tüketilebilir. Meselâ, bal eklenmiş bir çikolata akla gelebilir. Ama piyasadaki ballı çikolatalarda da, diğer katkılar yer aldığı gibi, içeriğine bal değil bal aroması eklenmiş olabilir.

İnsanlık tarihine eşit bir serüveni olan ekmek, insanlığın ortak tüketim ve besin maddelerinin başında yer alır. Ekmek, anadolu insanı için de vazgeçilmezdir; sofraların en temel gıda maddesidir. Dünyanın herhangi bir yerinde makarnayı bile ekmekle tüketen birini görsek, anlarız ki o türkiyelidir.

Devlet planlama teşkilatı (dpt),m ve dünya sağlık örgütü’nün verilerine göre; türkiye’de insanlar, günlük enerjilerinin ortalama yüzde 44’ünü sadece ekmekten, yüzde 58’ini ise ekmek ve diğer tahıl ürünlerinden sağlamaktadır. Gelir dağılımının en alt yüzde 20’lik bölümüne inildikçe, bu oran daha da artmaktadır.

Yorum yapın