Tek Başına Biber Hapı Zayıflatır mı?

Kilo vermek için  biber hapı kullanmanız yeterli sayılacaktır. Yani diyete ve spora gerek kalmadan tek başına liderlğini göstermiştir. O kadar diyet yönteminin zayıflama hapının gösteremediği etkiyi göstermiştir. Güvenle kullanabilir ve en fazla biber hapı ile 1 ayda farkı göreceksiniz, sahte biber hapı olmadığına dikkat edilirse faydasını göstercektir. Orjinal değilde sahtesini alırsanız hayatnıza mal olabilir. Yani biber haplarının orjinal olmasına dikkat etmenizi bastıra bastıra söylüyoruz.  Elektrolitler, madenler, vitaminler. Sodvum, potasyum, klorür ihtiyaçları hastanın hastalığına ve yapısına; kullandığı ilaçlara; kardiovasküler, renal, endokrin, gastrointestinal fonksiyonlarına ve durumuna göre önemli değişiklikler gösterir. Hastaların çoğunda ihtiyaçlar her biri için 50150 meq/gün arasındadır.

Besleme desteğindeki hastalar rda miktarlarında  vitamin ve mineral almalıdır. Hazır enteral besleme preparatları bunları içerir ve yeterli enerji almıyorsa vitamin ve mineral alımı da yeterli olur. Parenteral beslemede olar hastalarm maden (mineral) ihtiyacı çok daha azdır (gastrointestinal kanaldan emilim % 100 değilken parenteral yolla verilenin tümü vücuda girmiş olur). Protein dışı herlooo kcal için 1015 meq kalsiyum; 1520 meq fosfor; 1524 meq magnezyum yeterli olur. Demir birikme tehlikesi dolayısı ile rutin olarak verilmez. Ancak demir eksikliği varsa veya gelişirse uygun dozlarda verilir.

Parenteral besleme için hazırlanmış vitamin ve eser element çözeltileri vardır; özellikle uzun süreli parenteral beslemede bunlar uygun dozlarda kullanılmalıdır, ishali olan hastalar için bu preparatlardaki çinko dozları yeterli olmayabilir; ekleme yapmak gerekebilir. Bu çözeltiler k vitamini de içermeyebilir; protrombin zamanı uzayanlara ek olarak verilmelidir. Enteral besleme desteği için preparatlar. Genellikle komplet çözeltiler kullanılır. Bunlar makrobesinleri (protein, karbonhidrat, yağ) ve mikrobesinleri (mineraller ve vitaminler) uygun miktarlarda içerir ve yeterli enerji bu çözeltilerden sağlanınca bu besinlere olan ihtiyaçlar da karşılanmış olur.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın