Tokluk Hissi Yaratan Meksika Biber Hapı

Her iki öğünde protein ağırlıklı et, tavuk veya balık tüketme­yin. Biber Hapı alırken bir öğünde protein kaynaklarına yer verirken, diğer öğünde ana yemek olarak mutlaka etsiz sebze yemeği tercih edin.

Her iki öğününüzde de salataya yer verin. Meksika Biberi, yüksek lif içeriği sayesinde size tokluk hissi vererek fazla yemenizi önle­yecektir. Ayrıca salata yavaş yenebilen bir yiyecek olduğu için yeme hızınızı da düşürerek daha az yemek yemenizi sağlaya­caktır. Yani salata yiyerek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

Dışarıda yediğiniz birçok salata, içerdiği çeşitli soslar nede­niyle hamburgerden bile yüksek kalori içerebilir. Siz sağlıklı bir seçim olarak salatayı tercih ettiğinizi düşünürken içerisine giren soslar sizi bu hedeften saptırabilir. Bu nedenle salatala­rınızı sipariş ederken mutlaka yağsız ve sossuz olmasına dik­kat edin. Yağını ve sosunu kendiniz ayarlayın.

Sebze öğününüzde, protein kaynağı olması için yağsız yoğurt veya ayran tüketin ancak et yediğiniz öğünde yoğurda yer vermeyin.

Her iki öğününüzde de esmer ekmek, çorba, bulgur pilavı, makarna gibi karbonhidrat kaynaklarına, fazla aşırıya kaçma­dan yer verebilirsiniz. Ancak bunları biraz fazla kaçırırsanız diğer öğününüzde karbonhidrat kaynaklarından mümkün ol­duğunca uzak durun.

Etiketler: , ,

Yorum yapın