Uzun Yaşamak İçin Yemek

Biber Kapsülü ile yeni beslenme planı, her gün enerjisini artıracak ve zararlı yiyecekleri aşırı olarak istemesine engel olacak sağlıklı bir kahvaltı yapması önerisiyle başlayabiliriz. Sabah Öğü­nünün en önemli parçası protein olacaktı: Az yağlı, yüksek kaliteli protein (gerçekte çoğu hayvansal yağ, iltihaplanmayı destekler ve yaşlanmayı hızlandırmaya eğilimlidir). Sabahleyin somon, tavada yumurta beyazı gibi kaynaklardan protein alınmasını isterim çünkü kan şeker düzeyini yükseltmez.

Daha sonra Acı Meksika Biberi ile rafine karbonhidratların alımını azaltıp protein alımını artırarak insülin düzeyini kontrolde tutmanın önemini açıkladım. Birçok hastam gibi Cem de, vücutta yüksek ensülin düzeyinin diyabetli olmayan kişilerde bile çok zararlı olabileceğinin farkında değildi. Rafine kar­bonhidrat ya da şeker tüketildiğinde cevap olarak salgılanan ensülinin vücudun her hücresinde iltihaplanmaya yol açabil­diğim biliyoruz. Ensülin ek olarak atardamarlarda yağ depolanmasına neden olur bu da tansiyona ve kalbe giden damarlarda tıkanıklığa yol açabilir.

Son olarak karbonhidratlar, gün boyunca ihtiyacımız olan enerjiyi almamızı sağlar ve kan şekerinin dengeli kalmasını mümkün kılar fakat doğru karbonhidratları ye­memiz gerekir.

Kan şekerinde bir düşüş, öğleden sonra çok fazla uyku­nuz gelmiş gibi hissetmenize yol açar. Teninizi kurumuş ve donuk görünümlü bırakır ve eğer her gün televizyon kam­eralarının karşısından duruyorsanız bu ihtiyaç duyduğunuz en son şeydir.

Etiketler: , ,

Yorum yapın