Vücut Asit Dengesi

vücut asit dengesiOsteoporozun ileri yaşlarda görülmesinin sebebi, vücudun asit yükünün eski yöntemlerle azaltılamıyor olması ve giderek kemikten daha çok kalsiyum ve magnezyum çahnmasıdır. Osteoporoz oluşmaması için kalsiyum ve magnezyum içeren yiyeceklerin tüketilmesinin yanı sıra, asit içeren besinlerden de uzak durulmalıdır.

Vücudunuzun dengesi için yapmanız gereken dengeli beslenmektir. Kilo vermek istiyorsunuz ancak başarısız sonuçlar ile karşı karşıya geliyorsanız yapmanız gereken biber hapını tanımaktır. Biber hapını tanıdıktan sonra inanın vazgeçemeyeceksiniz. Kilo vermek ve kontrolünü sağlamak için yapmanız gereken sadece biber hapını düzenli kullanmaktır.

Biber hapı kullanarak en çok bayanlar sevinecek çünkü diyetsiz zayıflatıyor. Özellikle tatlı sevdalıları rahatlayın artık biber hapı ile özgürsünüz. Biber hapı ile tatlı ve hamur işlerinden yiyebileceksiniz. Oturduğunu yerden kilo vereceksiniz. Mutlaka deneyip sizlerde yararlanmalısınız.

Kola örneğimizde olduğu gibi, bir bardak asit yüklü kola için 32 bardak su ve kemiklerden bolca kalsiyum harcanır. Günlük asit tamponlamak için kullanılan 50 mg’ lık kalsiyum kulağa çok fazla gelmeyebilir. Ancak asitlenme yıllar boyu ilerdekçe kemikten çalınan kalsiyum miktarı artar.

Bu miktar 400.000 mg’ a kadar yükselir, ki bu miktar, kadınların kemiklerinde ki kalsiyum miktarının yansı, erkeklerinkinin ise üçte biri kadardır. Ortalama olarak kadınlar ileri yaşlarda kemiklerin yansını, erkekler ise üçte birini kaybederler.

Osteporozun sebebi kronik asitlenmedir. Asitlenmenin etkili olduğu diğer hastalıklar asitlenmenin diş çürüğüne yol açtığını biliyoruz. Çok tatlı yiyen çocukların dişleri, şekerin asitlenmeye sebep olması yüzünden daha çabuk çürür.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın