Vücut Tuzu ve Atılması

Vücut tuzuRafine edilmiş birçok gıda gibi, vücut rafine tuzu da zehir olarak algılar. Yine ‘iyibilgi’ internet sitesinden aktaralım: “Vücut tüketilen rafine tuzu kendini korumak amacıyla bir an önce atmak ister. Tüketilen aşırı miktarda tuzun süzülmesi ve atılması başta böbreklerimiz olmak üzere tüm boşaltım sistemi üzerinde önemli bir yük ve baskı oluşturulur.

Diyet ve spor olmadan artık zayıflamak çok kolay nasıl mı?  öncelikle dengeli beslenmeye dikkat etmelisiniz Sonra biber kapsüllerini kullanarak başaracaksınız. Acı biber kapsülleri ile sağlıklı zayıflayacaksınız. Diyet ile veremediğiniz kiloları meksika biber kapsülleri ile kısa sürede zayıflayacaksınız.

Biber kapsüllerinin vücudumuzda bir çok fonksiyonu düzene soktuğunu belirtmek isteriz. Sindirim sistemi, Bağırsak problemleri, yağ yakma, bölgesel incelme, rahatlık, enerji vermesi ve dinç hissetmeye yardımcı olmaktadır.

Rafine tuz, vücudun hiç de ihtiyacı olmayan oldukça asidik ödemlere veya doku içinde aşırı su birikimlerine sebep oluyor ki, kadınların en önemli şikâyetlerinden biri olan selülitin temel sebeplerinden biri de budur. Vücut her zaman aşırı tuzun kendisine vereceği zararı engellemek için tuzu izole etmeye çalışır.

Bunu yaparken de hücre suyu moleküllerini kullanarak tuzu kaplar ve sodyum kloridi sodyum ve klorid olarak iyonize ederek nötrleştirir. Ne yazık ki bunu yaparken hücre suyu tamamen kaybolan hücreler de ölmektedir. Vücuttan atılamayan rafine tuz ise tekrar kristalleşerek direkt olarak eklem ve kemiklerde depolanır ki bu artrit, gut gibi değişik türdeki romatizmal hastalıklar ile safra kesesi ve böbrek taşı oluşumlarının önemli sebeplerindendir. Aynı sitede nihal doğanın haberinde şunlar belirtiliyor.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın