Yağ Depolamaya Engel Olan Biber Hapı

Yağ depolamaya engel olan biber hapıÇözünür lif örneğin pektin, reçine ve hemiselülozlar suyu çeker, bu da sindirimi, besinlerin mide ve bağırsaktan etkili bir şekilde emilebilecekleri oranda yavaşlatır. Çözünür lifler biber hapı kullanımı açısından çok önemlidir. Bu lif türü, kuruyemişler, tohumlar, çekirdekler, fasulye, mercimek, bezelye, arpa gibi bitkilerde ve bazı meyve ve sebzelerde bulunurlar.

Çözünür lif ve meksika biber hapı, midedeki şeker emilimini yavaşlatır, böylece yağ depolamanıza neden olan insülin patlamasını önler. Çözünür lif, kalınbağırsakta bakteriyle mayalanır, midedeki sağlıklı florayı desteklemeye yardımcı olur ve onların faydalı Bkompleks vitaminleri üretmelerini sağlar.

Bu mayalama aynı zamanda mide hücrelerini sağlıklı tutmak için gerekli olan kısa zincirli yağ asitleri üretirler. Diğer lif türü çözünmezdir. Çoğu tam tahıl ve sebzede bulunan polisakkaritlerden oluşan çözünmez lif atık hareketini hızlandırır, hacim kazandırır ve kabızlığı önler.

Çoğu insan yeterince lif tüketmez. Kalorilerinizin hacmi rafine edilmiş gıdalardan ve hayvansal ürünlerden geldiğinde lif yetersizdir ve fark etseniz de etmeseniz de kabızlığa neden olur. Bu durumun önüne geçmek için biber hapı kullanmak uygun olacaktır. Kolit, divertikülit ve kolon kanserlerinden baş ağrıları, inmeler, kalp hastalıkları ve beyin kanserlerine kadar pek çok hastalık sağlıksız bir kalınbağırsak ile başladığından lif alımı sağlık için elzemdir.

Çoğu insan, kilolarca saklanmış, çürümekte olan atıklara ev sahipliği yapan sağlıksız kalınbağırsağa sahiptir. Eski atıkları boşaltmak ve bir yandan tokluk hissi verirken diğer yandan bağırsakların hareket etmesine yardımcı olan lifi ve biber kapsülü almak önemlidir. Bitkisel lif günlük diyetinize dahil olduğunda, daha sağlıklı olur ve kilo verirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın