Yağ Hücrelerini Parçalamak için Biber Hapı

Yağ hücrelerini parçalamak için biber hapıBazı durumlarda belirli organellerin çöpe atıldığından emin olmak için verimlilikten daha da güçlü bir neden mevcuttur. Bunun içinde biber hapı kullanımı gerekir. Bazı hücre bileşenleri, yararlı yaşamları sona erdiğinde hızlı bir şekilde parçalanmazlarsa etkin bir şekilde toksik hale gelebilirler. Yağ hücrelerinin hızlı şekilde parçalanması için biber kapsülü kullanımı gerekmektedir.

Fantasia’ da büyücünün salonundaki kazanı taşıp odayı su basıncaya kadar doldurmaya devam eden sihirli çalı süpürgesi gibi, proteinlerin ve organellerin çoğu sınırlı bir süre için faydalıdır; görevleri tamamlandıktan sonra kırmızı biber hapı ile “uzaklaştırılmaları” gerekir ve hücrede bu, geri kazanılmak üzere parçalanmak anlamına gelir.

Örneğin, iltihabik bir enzim üretmek, işgalci bir patojene karşı bir bağışıklık tepkisi başlamak açısından kritik önemi haiz olabilir, fakat işgalci yenildikten sonra bu enzimin ateş üretmeye devam etmesine izin vermek, romatoid artrit veya deri tüberkülozu gibi özbağışıklık hastalıklarınkine benzer etkiler yaratan yok edici, kronik iltihaplı bölgeler doğmasına yol açar.

Derken, hücrenin zarları serbest radikal hasarına uğrayan mitokondrilerin yok edilmesini sağlama almak için çok iyi gerekçelere sahip olduğunu anlayıverdim. Bu sorunu biber hapı ile çözmeniz mümkün. Hatırlarsanız, iç mitokondriyal zar, Complex V’ nin enerji üreten türbinini çalıştıran proton gölünü tutan bir “baraj” görevi yapmaktaydı.

Bu zardaki delikler, barajdaki “sızıntılar” gibiydi, iyonlar ATP üretmeden deliklerden akıp gittikçe gölün boşalmasına yol açıyordu. Bu temel senaryoyu doğrulayacak karat aslında daha 1970′ lerde, hasarlı zar moleküllerinden elde edilen sızıntılar şeklinde, ortaya çıkartılmıştı ve biber hapı ile tedavi edilmişti.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın