Yağ Yakıcı Biber Hapı Etkisi

Bazı yiyecekler daha çok yemenize sebep olur. Kovalayıp kızdırırlar, iştah açarlar ve sizi açık paketten süzüp “Bir tane daha” diyerek davet ederler. Tuzağa düşürmüşken kan şekerinizi top gibi hoplatırlar -bum- kemerinizi daha açamadan bir bakmışsınız ki Pringles’ın son tanesindesiniz.

Biber hapı ile alınan diğer yiyecekler tatmin edicidirler. Meksika biberi hapı metabolizmayı harekete geçiren bileşenler içerirler. Bu besin değeri yüksek gıdalar açlığı bastırma ve vücudun yağ yakım gücünü hızlandırma kapasitelerinden dolayı sihirli olarak bilinirler. İşte burada belirli bir sırada olmadan listelenmiş yağ yakıcı gıdalar ve neden işe yaradıklarının sebepleri. Telaşa kapılmayın. Bunların hepsini her öğünde yemek zorunda değilsiniz. Siz Gwyneth Paltrow değilsiniz ve bu bir yağ yakıcı rejim değil. Ama zaman zaman bunları tabağınızla tanıştırmayı deneyin. Daha az etkili türdeşlerindense bunları seçin. Ve o kemerinizi bağlı tutun.

Greyfurt. Hayır, hayır… Günlük hayatınıza sürekli birkaç greyfurt eşliğinde devam etmenizi ve tek molanızı ara sıra pembesiyle değiştirerek veya bir bardak greyfurt suyu içerek vermenizi gerektiren greyfurt diyetinden bahsetmiyorum. Tek bir yiyeceğe bağlı kalmak hem sıkıcı hem de korkunç. Ama greyfurdun gerçek bir yağ avcısı olduğu konusunda kanıtlar var. California’daki La Jolla Scripps Kliniği kilo kaybı üzerine olan etkisini inceledi ve öğün öncesi yarım greyfurt yemenin yardımcı olduğunu buldu. Henüz tam geçerlilik kazanamasa da teori greyfurt ve ensülin düzeyindeki düşüş arasında yağın depolanmasını engelleyen psikolojik bir bağ olduğunu öne sürdü. Dahası greyfurt liminoid ve likopen gibi kanserle savaşan bileşenleri içeriyor ve her yarımında sadece 39 kalori barındırıyor.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın