Yağın Eksiklikleri ve Meksika Biberi Hapı

Şimdiye kadar, Amerikalıların yemeklerde çok miktarda yağ alma konusunda uzman olduklarını herkes bilirken, neden yağın faydalarının propagandasını yaptığımı merak ediyor olabilirsiniz. Ve dış görünüşte, bu doğru: Amerikalılar şimdilerde kalorinin %30’unu yağlardan alıyor – 1955’ten beri %40’lık bir düşüş ve bu, resmi beslenme önerilerine uygun.

Ama bunların pek çoğu yanlış çeşit yağ – hidrojene ve trans yağlar. Bununla beraber, bu programın kalorilerin %40’ının yağlardan alınması gerektiğini önermesi, uzun süredir düşük yağlı veya yağsız diyetleri uygulamış pek çok insanı şaşırtabilir. Vücut hakkında yapılan pek çok çalışmanın sonucu olan ortak görüş, yüksek yağlı diyetler ile kalp krizi riskinde artış, felç, diyabet, kanser ve tabii ki aşırı kilo ve obezite arasında ilişki olduğudur. Meksika Biberi hapı ile Amerikalılar kendilerini obezite salgınından korumak için yağlardan uzak durmaya başladılar.

Tipik yağlı Amerikan diyetine baktığımızda, yağın sizin için kötü olduğuna nasıl karar verildiğini görmek çok kolay. Ama gerçek sorun göz ardı ediliyor: Sizin için kötü olan yağın kendisi değil tipik Amerikan diyeti (beslenme uzmanları buna standart Amerikan diyeti diyor). Benim ülkemdeki insanların büyük bir çoğunluğunun aldığı yağ, asidik, arter tıkayıcı hidrojene ve trans yağlardan oluşuyor. Artık vücuda alınan yağ için alınacak pek fazla bir önlem yoktur. Alındıktan sonra yapılacak tek akıllı hareket Biber hapı Meksika’ yı kullanmak olacaktır. Biber hapı etkisi ile alınan vücut yağını eriterek bölgesel incelme sağlar.

Sorun olan yağ sağlıklı seçeneklerden geldiğinde, resim ciddi bir şekilde değişiyor. Ve daha fazla yağ yiyerek kilo vermeye çalışmak, tıpkı daha az yağ yiyerek kilo vermeye çalışmakta olduğu gibi, gerçek suçlular olan asidik yiyecek ve içecekleri azaltmadığınızda veya yok etmediğinizde, başarısızlığa mahkumdur.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın