Yağlanmanın Önüne Biber Hapı’ yla Geçin

Yağlanmanın önüne biber hapı yla geçinÇoğu obezite hastası karın bölgesinde geçici olarak oluşan yağları fazla kilolar ile ilintili olarak algılıyordu. Bu bölgese biriken yağları meksika biber hapı ile vermeniz mümkün. O, bu yağlanmayı babasının kalın beli ve yapısal özellikleri ile özdeşleştiriyordu. Yağlanmanın önüne geçmek için biber hapı kullanabilirsiniz. Üstelik artan paniği rahatlatmak için diyetinde kalori kısıtlamasını kullanmaya başlamış, besin yoksunluğu cinsel dürtülerini engellediği ve babası ile çatışmayüklü özdeşiminin üstesinden geldiğinden bu yoğunlaşma problemini tamamen çözümlemişti. Diyetlerde kısıtlama yapmadan zayıflamak için kırmızı biber hapı kullanımı uygun olacaktır.

Ancak daha ileride bu mekanizmanın ergenlik sürecinin tersine çevrilmesi ile azçok bağlantısını kurabilecektim. Bu sığınağı bulmuş olduğunda Andrew bedelini de ödemeye hazırdı: anoreksiya nervoza. Bu durum annesinin artan ayrılma anksiyetesini kısmen çözümleyebilirdi ama kendi paniği, suçluluk duygusu ve güçsüz hissetmesi onu da oğlu için yardım arayışına itmişti. Baba da gücünü kaybettiğini hissediyordu ve bu arayışa katılmıştı.

Başlangıçta 54 kilo ağırlığındaydı. Şimdi araştırma için hastaneye yatarken 1.75 santim boyunda, 43.5 kiloydu. Bu ilk konsültasyonda Andrew kilo almak konusunda büyük bir panik yaşadığını itiraf etti. Fazla şişman olduğuna dair ısrarcı bir korkusu vardı ve sadece okuldaki derslerini ve ödevlerini kaçırdığı için endişeliydi. Bunun dışında, aramızdaki güven ilişkisi iyiydi. Sizinde şişmanlık korkunuz varsa biber kapı kullanın.

Depresyonda değildi. Artık yemek yiyeceğine söz vererek gitmesine izin verilmesi için yalvardı. İlk konsültasyonun ardından yemesi düzeldi ve bir kilo kadar aldı. Ebeveynleri, hastaneden çıkarılarak tekrar onların gözetimi altına geçmesini talep ettiler. Anoreksiya nervoza tanısı kondu ve daha ileri psikolojik tetkik ve tedavi için ebeveynleri ile birlikte beni her hafta görmesi koşulu ile eve gitmesine izin verildi.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın