Yağları Parçalamak İçin Biber Kapsülü

Bir ineğin “organik” hububatla beslenmesinin, kesinlikle yememesi gereken bir besinin daha az zararlı bir türüyle beslenmesi dışında hiçbir anlamı yoktur. Organik yöntemlerin uygulandığı sığırlarla oda beslenen sığırlar arasında bir seçim yapmam gerektiğinde, her zaman oda besleneni tercih ederim. Eğer her ikisini bir arada bulabiliyorsam, tabii hiç düşünmem. Alabileceğiniz sığır eti ne kadar kaliteli ise vücuda aldığınız proteinde o kadar kaliteli olur. Özellikle protein ve Acı Kırmızı Biber hapı (Red Pepper Time)sağlığınız için bir dönüm noktası olabilir.

Size önemsiz birkaç bilgi: “Çiğ” kajular aslında çiğ değildir. Yemişin etli kısmının oldukça nahoş, kostik, deriyi inanılmaz derecede kaşındıran türde yağ içeren koruyucu bir dış katmanı vardır ki kajunun zehirli sarmaşık ailesinin bir üyesi olduğu düşünüldüğünde bu hiç de şaşırtıcı değil!

Yemiş eğimli, delikli, dönen bir tambur üzerinde ısıtılarak yemişteki bu yağ çıkarılır. Bu yemişi derin olmayan bir kapta ısıtamazsınız çünkü yağ sıçrayıp vücudunuzda kabarmalara sebep olur.

Yağları kalmadığında üreticiler yemişin üzerine onları soğutmak için su sıkarlar. Isı kaynağına daha yakın olanlar yanabilir ve her ne kadar diğerleri kadar lezzetli ve besleyici olsalar da düşük kalitede bir yemiş olarak daha ucuza satılırlar. Birinci kalite yemişler beyaz, ikinci kalite yemişler ise hafif kavrulmuştur. Herkesin aklından geçirdiği gibi yemişleri fazla tüketmek yağ açısından sorun olabilir. Fakat Meksika Biber kapsülü ile alınacak her türlü yemiş sizin için sağlam bir yiyecek sıfatında olacaktır.

Otla beslenen hayvanların ederini tercih etmemiz için son bir sebep de hayvanları bu yolla besleme türünü seçen çiftçilerin çoğunun yiyeceklerimizden uzak tutmak istediğimiz kimyasal, hormon ve antibiyotiklerden kaçınmasıdır.

Her ne kadar “organik” sertifikası almak için her zaman çabalamasalar da ki arazilerinde sık sık nitrojen gübre kullanır ya da hayvanlarını nispeten daha iyi ilaçlarla tedavi ederler, en azından genelde organiğin “ruhunu” yakalarlar.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın