Yağlı Beslenenlere Kırmızı Biber Hapı

Yağlı beslenenlere kırmızı biber hapıObezite oranı 1960’tan bu yana üç katma çıktı. Bu sebeple sizde bu risk grubunun içerisinde yer alıyorsunuz ve Kırmızı biber hapı ile önlem almalısınız. İlginç bir şekilde bu veri kültürümüzdeki beslenmeye ilişkin iki büyük değişiklikle paraleldir. Bu kültüre dayalı olarak beslenmek size ister istemek kilo aldıracaktır. Bu sebeple Biber hapı  ile kendinizi korumaya alın. Önceki bölümde ele alındığı gibi, az yağlı beslenmenin iyi olduğu konsept devlet, gıda şirketleri ve ilaç endüstrisi tarafından savunulmaya başlandı. Bu yöndeki değişiklik temelsiz olmanın yanı sıra Amerikan halkının sağlığı üzerinde de büyük bir etki doğurmuştur. Sanayi devriminden bu yana ilk kez ortalama bir Amerikalının ortalama yaşam süresi tıp ve halk sağlığı alanındaki tüm ilerlemelere rağmen azalıyor.

Beslenmemizdeki yağ oranı bu kadar dramatik bir şekilde azalmca, yerine ne koyduk dersiniz? Bu orana özellikle Biber hapı ile desteklenen diyetlerde dikkat etmek gerekir. Yüksek glisemik yüklü karbonhidratlar diyorsanız, haklısınız. Bu, Amerikalıların beslenmesinde yaklaşık aynı dönemde gerçekleşen ikinci büyük değişikliktir. Yağın eksikliği beslenmemizdeki bu açığı başka bir şeyle kapatmak zorunda kaldığımız anlamına geliyor. Bu başka şey de üretmesi çok kolay ve bundan ötürü de çok kâr getiren işlenmiş karbonhidratlardı.

1990′ larda ABD ekmek, pirinç ve kahvaltı gevreği şeklinde yüksek glisemik yüklü karbonhidratların beslenmedeki en başlıca unsur olarak tavsiye edildiği orijinal besin piramidini yayımladığında, tüm bunlar iyice güçlendi ve kötü karbonhidrat tüketimimiz iyice arttı. Nüfusumuzun üçte ikisi aşırı kilolu ve obezite kısa bir zaman içinde bu ülkede tek başına en önemli ölüm sebebi olarak sigaranın yerini alacak.

Yazıda bu aşamada size söylediğim daha fazla yağ ve daha az kötü karbonhidrat yemeniz gerektiği. O halde şöyle bir soru alda gelebilir: Dr. Atkins haklı mıydı? Doğru çözüm düşük karbonhidrat, yüksek yağ oranlı bir diyet miydi? Ne yazık ki bu yanlış bir soru.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın