Yaz Sıcaklarına Biber Kapsülü Tedbirleri

Su içmek gereklidir, ama yaz sıcağından kurtulmak için tek başına yeterli değildir. Biber kapsülü size aşağıda birkaç önemli ipucu veriyor:

  • Sıcak ve nemli havalarda egzersiz yapmayın. Eğer hava nemliyse ve sıcaklık 24-27 derecenin üzerindeyse bir havuza atlayın ya da havalandırması olan bir spor salonunda çalışın. Eğer açık havada egzersiz yapıyorsanız sabah erken saatlerde ya da akşam saatlerinde yapın. Yavaşlayın, jogging yapmak yerine yürüyün ya da golf sahasını yürüyerek kat etmek yerine golf arabası kullanın. Molalar verin ve erken bırakın.
  • Güneşten uzak durun ve mümkün olduğunca öğle sıcağından kaçının. Kısa, bol, açık renk giysiler giyin.
  • Sıcaktan uzak durun. En iyisi havalandırması olan bir odadır, ama bir vantilatörün bile faydası olur. Eğer evinizi serin tutamıyorsanız bir arkadaşınıza ya da akrabanıza sığının.
  • Her şeyden öte, bedeninize kulak verin. Kas krampları, yorgunlıık, güçsüzlük, konsantrasyon bozukluğu, zihin karışıklığı, zor nefes alıp verme, göğüste sıkıntı ve hızlı ve düzensiz nabız hep sorun olduğunun işaretleri olabilir.

Kulağa harika bir biber hapı egzersizi gibi geliyor. Zorluk derecesi orta, tempolu yürüyüş ya da aktif çiftler tenis maçı gibidir. Sizi temiz havada dışarı çıkarır, ama aynı zamanda sıcak ve güvenli evinizin de yanı başında tutar. Ayrıca kazaları ve sakatlanmaları önleyecek önemli bir iş de tamamlanmış olur.

Kar küremek iyi bir fikir gibi gelse de hiç de öyle değildir. Aslında benim yapılmasını, özellikle de risk altındaki kişilerce yapılmasını önermediğim bir egzersiz şeklidir. Bunun yerine Meksika biber hapı egzersizlerini yapmalısınız.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın