Yeme Dürtüsünü Biber Hapı’ yla Engelleyin

Yeme dürtüsüEzici bir çok yeme dürtüsü, zihninizde diktiğiniz gizli engeli yansıtır; şimdi o engeli geçmeye ve özgürlüğe kaçmaya davet edildiniz. Bu yeme dürtüsünden kurtulmak için düzenli olarak biber diyet kapsülü kulanın. Beslenme alışkanlıklarınız ve yeme davranışlarınız kilolarınızı etkileyebilir ve artmasını sağlayabilir. Size hangi biçimde görünüyorsa, biber hapı’ nın yağ hücrelerini parçaladığını hayal edin. Probleminizin kaynağı o engelin kendisidir. İştahınızı kontrol etmek yeterli değildir; gerçek iyileşme engeli yok etmeyi, sizi bağlı tutan yanlış düşünceyi ortadan kaldırmayı gerektirir.

Şimdi biber hapı’ ndan sizi küçük diktatörler gibi içinizde var olan zihinsel kısıtlamalarınızdan kurtarmasını isteyelim. Bilinçaltında çok fazla kilonun sizin için daha iyi olduğu inancından vazgeçmeden, kilonuzdan vazgeçmenin bir yolu yoktur. Bilinçaltında ağır olmanın zayıf olmaktan daha güvenli bir bölge olduğundan eminseniz, o zaman elbette kendinizi korumak için ilk dürtünüz kesin şekilde ağır kalmanızı sağlayacaktır. Bilinçaltında sizin için daha iyi olanı baltalama ihtiyacı hissedeceksiniz.

Kimi zaman kapak kaldırıldığında meydan gelen şeyin çok karışık, çok denetim dışı bir süreç olmasından korkarak iyiliğimizi kapatmaya ayartıhrız. Ancak kilo kontrol mekanizmalarımızın buyruğunda yaşadığımız hayat ister saplantılı bir yeme ister saplantılı bir yemeyi reddetme dürtüsüyle ifade edilsin, kontrolden çıkmış bir hayattır.

Duygularınızı, görkeminizi, başarınızı, yaşam gücünüzü baskı altında tutmaya çalışarak, yaşamın üzerine bir kapak koymaya çalışıyorsunuz. Bu yapılamaz. Süreci ne kadar yarıda kesmeye çalışırsanız çalışın, yaşam meydana gelir. Güzel bir şekilde gelişecektir ya da o derece güzel olmadan gelişecektir. Ancak gelişecektir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın