Yetersiz Beslenme Sorunu

yetersiz beslenmeHastalıklarda mikrop teorisi yerine mikropta hastalık teorisi üzerine düşünün. Bugünün pH dengesi savunucuları Bechamp’ın savunduğu sağlıklı dengeye, beslenmeye dikkat ederek ulaşılabileceğine inanıyorlar. pH seviyesi 7,36’nın altına düştüğünde vücut asidoz (asit zehirlenmesi) denilen bir durumdan muzdariptir; seviye 7,42’yi geçtiğinde vücut alkaloz denilen bir duruma geçmiş oluyor.

Bi,r çok rahatsızlığın başlangıcı yetersiz beslenme sonucu ortaya çıkmaktadır. Fazla kilolardan dengeli bir şekilde kurtulabilmek için mutlaka biber kapsüllerini kullanmalısınız. Biber kapsülleri sayesinde istediğiniz fiziğe kavuşacakısnız.

Sağlıklı ve dengeli vücut ölçümleri için biber hapları kullanılmalıdır. Kilolardan kurtulmanın tek çaresi biber haplarını hayatınıza sokamaktır. Aynı zamanda beslenme düzeninize de dikkat etmektir. Çünkü yetersiz beslenme sonucu çeşitli hastalıklar çıkabilir.

Her iki durum da ciddiyetlerine göre tehlikeli olabilir ama asidoz çok daha yaygındır ve daha fazla soruna neden olur. Başlıca iki asidoz türü bulunmaktadır: Respiratuar ve metabolik. Respiratuar asidoz, akciğerler bedenden yeteri kadar karbon dioksiti atamadığında ortaya çıkar.

Metabolik asidoz ise böbrekler asidi yeterince hızlı işlemden geçiremediğinde oluşur. Asidoz böbreğin iflas etmesi, diyabet ve hatta ciddi yetersiz beslenme sorunu ile ortaya çıkabilir. Daha hafif durumlarda belirtileri; yorgunluk, hızlı soluk alma, mide bağırsak sorunları ve dalgınlıktır. Daha ciddi durumlarda hastalık ölümcüldür.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın