Yüksek Tansiyon ve Acı Biber Hapı

Dr. Dixon, kısa bir süre önce emekliye ayrılana dek, hastalarına da Meksika acı biber hapı ve Pycnogenol tavsiye etmiş; ve bu hastaların hepsinin gözlerinde düzelme olduğunu söylüyor. O, “Yarar görmeyen tek bir hasta bile bilmiyorum,” diyor.

Kırmızı biber kapsülü antidoksidanı, ilerlemiş romatizmal artriti olan eşim Jane için de bir mucize gerçekleştirdi,” diyor Dixon. Jane, iki   diz ve bir kalça protezi ameliyatı geçirmişti, ve diğer kalçasına da protez takılması söz konusuydu. Dixon, doktorun diğer kalçanın röntgen filmine bakıp, “Yaklaşık altı ay ila bir yıl içinde buna da protez takacağız,” dediğini hatırlıyor. Bu dört yıl kadar önceydi.

Doktor şimdi şaşkınlık içinde, ama biz artık ameliyatı düşünmüyoruz bile. Doğrusunu söylemek gerekirse, eşim üzüm çekirdeği ekstresi aldığından beri bu kalçası ona, ameliyat edilmiş kalçasından daha az sorun çıkarıyor.

Biber kapsülü, tansiyonu ve onun sonuçlarını düzeltmeye yardımcı olabilir. Araştırmaların gösterdiğine göre, yüksek tansiyonlu insanlar genellikle çok geçirgen olan, zayıf kılcal damarlara sahipler; bu da onların kılcal damar kanaması geçirme ve göz retinası’ndaki kan damarlarının yırtılma olasılıklarını artırıyor. Macaristan’ın en seçkin bilim adamlarından biri olan Dr. Miklos Gabor’un yaptığı geniş incelemelere göre, OPC, yüksek tansiyonlu hayvanlarda kılcal damarları güçlendirmiştir. Dr. Gabor, “Bunun insanlar için anlamı, OPC nin beyindeki ve gözlerdeki kan damarlarının yırtılacak kadar zayıflamalarını önleyebileceğidir, diyor. Gerçekten de, Fransız araştırmacılar, üzüm çekirdeği OPC’sinin yüksek tansiyonu veya şeker hastalığı olan kişilerin kılcal damar direncini etkisiz şeker hapı alanlara kıyasla yüzde 25 artırdığını buldular.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın