Yüzlerce Deneye Dayanan Araştırmalar

Yedi Ülke Araştırmasında obez erkeklerin yüksek ölüm oranı esas olarak koroner kalp rahatsızlığı ve felce bağlıdır. Kanserde ise yüksek BMI değerleri düşük ölüm oranlarıyla ilişkilendirilir. “Vücut ağırlığı önemli bir etkendir, kanserden ölüm riski kilo artışıyla azalmaktadır.”

Erkek ölüm nedenleri ile ilgili kültürel çeşitliliğe sahip raporlar elbette Yedi Ülke Araştırması verileriyle sınırlı değildir. Çeşitli nüfusları temsil eden genç, orta yaşlı, yaşlı erkeklerin incelendiği sayısız uzun zamanlı araştırma bulunmaktadır: İngiltere, Danimarka ve Paris’te kamu görevlileri, Almanya’da inşaat işçileri, İngiltere Bölgesel Kalp Araştırması, Yeni Zelanda’da Maoriler, Arizona’da Pima Kızılderilileri, Finlandiya’da orta yaşlı erkekler, orta yaşlı ve yaşlı Japon erkekleri, Ömür Beklentisinde Risk Faktöründe İtalyan denekler, San Francisco rıhtım işçileri, Batı İskoçya vatandaşları, Chicago Halk Gaz Şirketi işçileri, Batı Ortak Grup Çalışmasında Kaliforniyalılar, New York devlet çalışanları, Boylamsal Yaşlanma Araştırmasında ihtiyar erkekler, İlk Ulusal Sağlık ve Beslenme Araştırmasının epidemiyolojik izleme araştırması, Amerikan Kanser Önleme Araştırması gönüllüleri, Kaliforniya, Maryland, Kuzey Karolina ve Penns-ylvania Kalp ve Damar Hastalıkları Araştırmasında yer alan erkekler, Güney Karolina Charleston Kalp Araştırmasına katılan zenci Amerikalılar, Evans Kalp Araştırması (Georgia) ya da San Fransisco’da gerçekleştirilen Kaiser Permanente Araştırması.

Tüm bunlar incelerin daha uzun ömre sahip olduğu bulgusuyla tutarsız sonuçlar üretmişlerdir. Bir çoğu kilonun ölüm üzerine bağımsız bir etken olmadığını göstermektedir ve birkaçı kilo artışının ömrü uzattığını öne sürer. Kilo ile ölüm oranlarını ilişkilendiren yüzlerce araştırma ve bunların birbirinden farklı onlarca sonucu bulunmaktadır. Bu durum kilo alımının sağlık açısından ne kadar fazla noktayı etkileyebildiğinin açık bir göstergesidir. En sağlıklı olanı hiç kilo almadan formda yaşayabilmektir ancak eğer fazla kilolar alınmışsa bunların verilmesinin en kolay ve pratik yolu Acı Meksika Biberi Kapsülü kullanmaktır.

Yapılan araştırmalara dayanarak söylüyorum ki Biber hapı kapsülü tamamen doğal ve bitkisel olduğundan ötürü herhangi bir yan etkiye sahip olmamakla birlikte zayıflarken daha sağlıklı olmanızı sağlayacak bir özelliğe sahiptir. Kilo ile ölüm oranlarını ilişkilendiren yüzlerce deneyi bir kenara bırakırsak zayıflamanın gerekliliğini anlamış oluruz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın