Zayıflama Motivasyonu Altında Yatan Nedenler

Genelde beden ve kişi arasındaki en büyük ikilem bu noktada doğar. Kişi bedenini kabul ettiği anda ondan vazgeçeceği paniğine kapılır. O yüzden hep bir kontrol etme duygusuyla vücuduna yabancılaşır. Belli miktarda kalori kısıtlamak, fiziksel hareketliliği artırmak, her gün alışılagelmiş yeme düzenini değiştirmeye çalışmak için belli bir motivasyon gerekir.

Zayıflamaktaki asıl neden güzelleşmektir. Her bayan öncelikle düzgün fiziğe kavuşmak için diyete girer bir çoğuda başarısız olur yani diyet yerine biber hapını kullanırsanız daha etkili olacağını belirtmek isteriz. Daha kolay şekilde kilo vermek ve düzgün bir fiziğe ulaşmak istiyorsanız meksika biber etkisi ve hızlı zayıflama diyeti size yardımcı olacaktır.

Motivasyonun temel kaynağı ihtiyaçtır. Kişi ancak gerçekten ihtiyaç duyduğu, çok istediği bir şey için motive olabilir. Öncelikle, “Kilo vermeye neden çok ihtiyaç duysun, neden gerçekten istesin?”

Biber hapının etkili olmasını istiyorsanız düzenli saatlerini kaçırmadan kullanmalısınız. Meksika biber kapsülleri ile kısa sürede kilo vereceksiniz. İstediğiniz forma bu şekilde ulaşmanız mümkündür.

Sağlık için kilo vermek önemli bir ihtiyaç ve istek olabilir ama genelde ciddi sağlık problemleri yaşamadan insan sağlıklı olmak için yediklerine dikkat etme bilincinde olamayabilir. Sağlık bilincinin tam gelişmediği kişilerde sağlık için kilo verme sadece sözde kalan ama içselleştirilmeyen bir motivasyon olur.

Yeni giysiler almak, beğenilmek, kilo vermek için en sık dile getirilen nedenler arasında gösterilse bile bunlar yine de yeterli bir motivasyon sağlamayabilir. Zayıflama motivasyonunun altında yatan nedenleri anlayabilmek için şu diyaloga bir göz atalım Kilo verirseniz ne olacak? Kendimi daha iyi hissedeceğim ne konuda? Daha rahat hareket edebileceğim, istediğim kıyafetleri alabileceğim.Daha rahat hareket ettiğiniz zaman ne olacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın