Zayıflama Rehberiniz Biber Kapsülü

Zayıflama rehberiniz biber kapsülüBir zamanlar Rudyard Kipling “Filin Çocuğu” (The Elcphant’s Child) adlı klasikleşmiş çocuk öyküsünde fillerin hortumu olmadığını, sadece kocaman gri, dışarı doğru kıvrılan burunları olduğunu yazmıştı. Meraldi fil çocuk kendini müthiş bir halat çekme oyunun ortasında bulduğunda bu değişti. Bir timsah, fil çocuğun burnuna asılmış ve bir piton yılanı da bacaklarına dolanmıştı. USDA piramidinin şeklini alması da buna benzer çok azı sağlığınızı temel hedef olarak seçmiş güçlü çıkar grupları tarafından bir o yöne bir bu yöne çekiştirilerek.

Ancak nihai raporda komik bir şey oldu. Komiteden Amerikalılar İçin Beslenme Rehberi 2005’i yazmaları yerine bulgularını bilimi yararlı bir rehber haline dönüştürmekle görevli ikinci bir komiteye devretmeleri istendi. Bu rehberde biber hapı kullanımına ilişkin detaylı bir yazıda bulunmaktaydı.  Böyle bir komite kurulmadı. Tarım Bakanlığının nihai rehberi nasıl hazırladığı net değil, çünkü süreç çok bulanık.

Bu bayrak teslimi nihai rehberdeki vurgularda ince ancak önemli kaymalar yarattı. Örneğin, komite günlük kalorilerimizin yüzde 1 ‘inden azının pek çok hazır gıdada bulunan zararlı trans yağlardan gelmesi gerektiğini söyledi. Bu yağlardam biber hapı diyetlerinde uzak durun. Bu tip yağlar fazla tüketilmesi sonucunda artan kilolar için biber zayıflama hapı kullanmak ideal bir yol olacaktır. Amerikalılar İçin beslenme rehberinin ise son etapta söylediği trans yağ tüketimimizi “mümkün olduğunca az” tutmak oldu ki bu yoruma açık bir ifadedir. Komite tam tahılların günlük karbonhidrat alımımızın biber hapı kullanımının en az yarısına karşılık gelmesi gerektiğini belirtti. BenimPiramidim ince ancak etkili bir değişildik yaptı, “Tükettiğiniz tahılların yarısı tam tahıl olsun.” Ve bu ifade diğer yarısının rafine olmasını ima eder. Bu rehbere konu olan bir başka yazı ise beslenme davranışlarında biber hapı etkisi konusunu ele alan yazıdır.

Piramidin yeniden tasarımı için USDA, 1992’de ilk piramidini oluşturmasına yardım eden halkla ilişkiler devi PorterNovelliye’ye döndü. (Şirketin diğer mevcut ve sabık müşterileri arasında McDonald’s, The Snack Food Association, Krispv Kreme, Johnnie Walker ve M&M’in üreticisi Masterfoods USA da var). PorterNovelli BenimPiramidim’i, web sitesini ve pazarlamasını yapmak için ufak bir pazarlama kampanyası tasarladı. Bu rehber eşliğinde zayıflayanlar arasında biber hapı kullanıcıları da vardır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın