Zayıflamak İçin Birçok Sebep Var

Aslında obezitenin temel tedavisi olan diyet son yıllarda tartışılmaktadır. Bazı uzmanlar diyetin işe yaramadığını, verilen kiloların 5 yıl içinde tekrar fazlasıyla geri alındığını ileri sürmektedirler.Verdiğiniz kiloları geri almamak için Biber form hapı destekli bir diyet uygulamalısınız.Ayrıca diyetin kötü duygulanıma (depresyon gibi) yol açtığı ve tıkınırcasına yemeyi tetiklediği de iddia edilmektedir.Kilo vermekle antidiyabetik ilaç kullanan hastalarda hipoglisemi (şeker düşmesi), antihipertansif ilaç alanlarda hipotansiyon (tansiyon düşüklüğü) ortaya çıkabilir. Bu sebeple evde kan şekeri ve kan basıncı takibi gereklidir.

Obez olmak sağlığımızı pek çok açıdan risk altına sokar. Obezler kilo verdikçe bazı rahatsızlıkları düzelir veya hafifler: Kalp-damar hastalıkları, kanser, osteoartrit, horlama ve uykuda nefessiz kalma (ap-ne), diyabet, hiperlipidemi ve hiper-tansiyon riskleri düşer. Kişi kendini daha canlı ve enerjik hisseder. Daha uzun ömürlü olur.Ancak diyet yapanların tıkmarak yemeye, sinirlenmeye ve duygusal yıkıma daha hassas olduğu da bilinmektedir.Eğer sizde bu tür problemlerden şikayetci iseniz en kısa zamanda Biber hapı destekli bir diyete başlamalısınız.

Diyet yapan kilolu kişilerdeki bazı hususları şöyle sıralayabiliriz:

  • Obez kişi, kilo verme ile psikososyal statüsünde iyileşme beklentisi içindedir. Çoğu hasta sağlık, hareket kabiliyeti ve enerji düzeylerini iyileştirmek niyetindedir. Bu sebeple sabırsız olabilir, kilo vermede güçlükle karşılaşırsa çabuk haya] kırıklığı ortaya çıkabilir.
  • Bazı şişmanlar, ailesinin veya çevresinin baskısı ile diyete başlamışlardır. Bu kişilerde üzüntü, kızgınlık, hayal kırıklığı gibi duygular mevcut olabilir.
  • Başarılı kilo kaybı için yeterli zaman, çaba, devamlı konsantrasyon, azim ve motivasyon gerekir. İdeal olan hastanın bu dönemde nispeten rahat ve stresli ortamdan uzak olmasıdır. Stresin şiddetli olduğu durumda diyetin ertelenmesinde fayda vardır.
  • Kiloluların çoğu, geçmiş yıllarda kilo vermek için çaba harcamış, kilo verip tekrar almışlardır. Bunun hayal kırıklığı ve hüsranı içindedirler. Hekim burada hastasını yeni tedavi önerileri ile yeniden canlandırmalıdır. Fakat aynı zamanda kişinin geçmişteki kilo verme çabaları da takdirle karşılanmalıdır.
  • Yine diyet yapanlar, zayıflayınca sihirli değnek değmiş gibi herşeyin düzeleceğini düşünmemelidirler.

Bu yüzden diyet yapmayı takıntı haline getirmek de doğru değildir ve kişi olduğu kiloyla da mutlu olabilir. Elbette obeziteye bağlı önemli sağlık problemleri ortaya çıkmamışsa…Bu tür problemler risk taşır ve Biber kapsülü ile tedavisi gerekebilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın