Zayıflamak için Hareket

Zayıflamak için hareketİleri yaşlarda görülen vücut ağrılarıyla da hareketsizlik arasında bir ilişki var mı? Evet var. 40′ lı yaşlardan sonra vücut ağrılarının en önemli tedavisi de hareket etmektir. Hareketsizliğin sebep olduğu fazla kilolardan biber diyet hapı yardımı ile kurtulmanız mümkün. Amaç vücudu sıcak tutmak olmalıdır. Özellikle geceleri bu önemlidir.

Çünkü geceleri vücut sıcaklığı azalınca adaleler ve eklemler sertleşmeye başlar. Eklemler zaten serttir. Bu durum zaten sert olan eklemlerde ve kaslarda ağrıların başlamasına neden olur. Bu ağrılar sıcak su banyosu veya hareket ettikten sonra kaybolur. Eklemlere aşırı yük bindiren fazla kilolardan biber hapı yardımı ile kurtulmanız mümkün.

Bu yüzden İngiltere’ de uzun süre yatakta kalan hastaların altına hakiki koyun postu serilir. Siirt’ te üretilen tiftik veya saf yün battaniyesini alıp, yatak çarşafımızın altına serersek (yaz ve kış olmak şartıyla), kronik vücut ağrılarımızı hafifletebiliriz.

Yaş ilerledikçe fiziksel hareketlilik artarken yeme miktarımız da azalmalı; vücudumuzun enerji ihtiyacı azalıyor zaten… Fakat siz hala fazla yemeye devam ediyorsanız biber hapı ile önlem almak durumundasınız. Ama yine yediklerimizin doğal olması gerekiyor. İleri yaşlarda kuvvetli bir kahvaltı her şeye yetiyor. Ayrıca geç saatlerde ağır yemeklerden kaçınmalıyız. Susuz kalmamak da son derece önemli.

Katıldığınız TV programlarında felç riski olanlar ve felç geçirenler kesinlikle ıkınmamak demiştiniz… Özellikle tansiyon ve kalp hastalarının kesinlikle ıkınmamaları gerekiyor, çünkü çok tehlikelidir, kalp krizi, felç ve inmeyi tetiklemektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın