Zayıflamak İçin Meksika Biberi

Zayıf, narin bir vücuda sahip olmak için neler yapmadık ki, bu zamana kadar fakat ne yararı oldu nede faydası zayıflamak sadece bizim için hayal olmuştu, fakat Meksika biber hapları çıkmasıyla hayalimin gerçekleşmesi de ortaya çıkmıştır. Biber hapı sayesinde kilo vermek çok kolay, açlığa dayanamayan ve spor yapmaya vakti olmayan çalışan bayanlar için tam ideal zayıflama hapı olan Biber hapı kullanımı düzenli şekilde laındığı zaman inanaılmaz etkisini gösterecektir.

Özellikle fazla fruktoz kanda trigliseridlerin yükselmesine ve HDL kolesterolün düşmesine sebep olabilir; diyetteki en önemli fruktoz kaynağı sofra şekeridir (sükroz, fruktoz ve glukoz disakkarididir.) Meyvalarda da fruktoz bulunur. Poliansatüre yağ asitleri karbonhidratlara (özellikle fruktoza bağlı) hipertrigliseridemiyi önleyebilir. Fruktoz ve galaktoz gibi monosakkaridler sonuçta glikolitik yola dahil olarak kullanılır, bu monosakkaridlerin glikolitik yola katılmasını sağlayan enzimlerin doğmalık kusurları frukoz intoleransı, galaktozemi gibi metabolik hastalıklara yol açar. Biber hapı etkisi ile kısa sürece incelme fırsatı yakalayacaksınız.

Kan glukoz konsantrasyonunun ayarlanması. Kan glukoz düzeyi (glisemi) açlıkta ve toklukta dar sayılabilecek bir sınırlar aralığı içinde tutulur. Toklukta (postabsorptif durum, emilim sonrası) kan glukozunun başlıca kaynağı gıdalarla alman karbonhidratlar iken açlıkta kan glukozunun normal sınırlar içinde kalması karaciğer glikojeninden glukozun serbestleşmesi (glikojenoliz) ve karaciğerde karbonhidrat dışı kaynaklardan glukoz üretimi (glukoneogenez) ile sağlanır. Biber hapı kullanımı ile ilgili bilgileri yukardaki bölümüz de okuyabilirsiniz.

Glikojenoliz ile ilgili olarak aşağıda daha ayrıntılı bilgi vereceğiz. Glukoneogenez’in karbonhidrat dışı başlıca substratları amino asitler ve özellikle alanin amino asididir. Bunun dışında trigliseridlerin yağ asitlerine hidrolizi ile açığa çıkan gliserol, propionat, ve glukozun anaerobik glikolizi sonucu üretilen laktat (Cori siklusu) yeniden glukoz üretiminde kullanılabilir. Glukoneogenez karaciğer dışında böbreklerde de gerçekleşebilir.

Kan glukoz konsantrasyonunun endokrin (hormonal) ayarı. Toklukta kan glukozunun yükselmemesi başlıca insülin hormonunun eylemi ile sağlanır. İnsülin pankreas adacıklarının B hücrelerinden (beta hücrelerinden) salgılanan, disülfid köprüleri ile birleştirilmiş A ve B peptid zincirlerinden oluşan ve 51 amino asit içeren protein yapısında bir hormondur.

Etiketler: , ,

Yorum yapın