Zorluk Çekmeden Zayıflamak için Biber Hapı

Birinin kendi sağlığına dikkat etmesi birçok kişisel inancı gerektirir; örneğin benimki, sağlığımın aklıma yatan sırların çoğunu uygularsam Zorluk çekmeden zayıflamakiyi olacağı. Kendi sağlığınıza önem veriyorsanız kilo vermek için biber kapsülü kullanın. Biber hapı yapılan diyetler kısa zamanda sonuç verecektir. Neden buna inanmayayım? Pascal’ın bahsini düşünün. On yedinci yüzyıl Fransız filozofu Blaise Pascal, aklın kullanılarak Tanrı’ nın varlığının kanıdanamayacağını fakat Tanrı’ nın var olduğuna dair bahse girmenin daha mantıklı olduğunu iddia etmişti.

Savı oldukça basitti: Eğer Tanrı’ nın var olduğuna inanarak yaşarsan kaybedecek hiçbir şeyin olmaz, aksine çok şey kazanırsın (cennete gidersin). Eğer haksızsan yine kaybedecek hiçbir şeyin olmaz. Ama Tanrı’ nın var olmadığına dair iddiaya girerseniz ve haklıysanız, hiçbir şey kazanmazsınız. Çünkü öldüğünüzde her şey bitmiş olacaktır. Ama eğer haksızsanız gerçekten kaybedersiniz çünkü sonsuza kadar cehenneme mahkûm olursunuz.

Ben de Pascal’ ın bahsinin dünyevi işlere uyarlanmış bir formunu sağlığım için uygulamaya karar verdim. Beni sağlıklı tutacak sırların doğru birleşimini bulduğuma inanmayı seçiyorum. Buna inanmakta faydam oldukça çok (olumlu düşünmenin gerçekten hâkim olduğunu iddia ederek) olacak ve kaybedecek hiçbir şeyim (belki çiğ sarımsağın damağımda bıraktığı kötü tat dışında) olmayacak. Bu yüzden inanmaya devam ediyorum. Zorluk çekmeden zayıflamak için tek yapmanız gereken biber zayıflama kapsülü kullanmaktır. Biber zayıflama hapı sizi kısa zamanda zayıflatacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın